Ublížia nám, zrania nás a my si na druhý deň nič nepamätáme. Úsmev na tvári a ideme ďalej. Sme skvelé herečky. Vnútri zlomené, ublížené, nešťastné na povrchu a skvelo naladené.

Nedvíhal, nepísal, nezaujímal sa? Zazvoní mobil a bežíme k nemu ako naivky. Pre chlapa sme schopné urobiť všetko. Zamilovať sa, zmeniť prácu, opustiť rodinu všetkého čo si on zmyslí. Láska nám dáva krídla a berie rozum. Zabúdame na zlé správanie, nadávky, urážky, neveru na všetko. Jeden úsmev, jeden pohľad a sme v tom znova až po uši. Ťahá nás dolu, no my mu vždy odpustíme. Zabudneme, utrieme slzy a pokračujeme.

zdroj: unsplash.com

Kamarátky nám môžu tvrdiť aký je idiot, blbec a manipulátor no my to nevidíme. Pre nás je dokonalý. No a čo, že mi dal facku? Veď on sa zmení!

No krutá realita je – nezmení sa. Ak to urobil raz, podviedol, udrel, ublížil, urobí to znova, znova a znova. Časom začneme klamať samé seba, svoje okolie, rodinu, priateľov, že je všetko v poriadku a že sa skutočne zmenil ale v skutočnosti už dopredu budete vedieť, že to neurobí. Neprestane fajčiť, piť pivo, klamať, podvádzať nikdy s tým neprestane a vy sa budete trápiť, trpieť ako kôň a vydržíte všetko. Len pre neho. Lebo je vašim všetkým.

zdroj: unsplash.com

Svetom, láskou, druhou polovicou tela a bez neho nemôžete žiť. Môžu vám všetci tvrdiť, že sa nájde lepší a že vám za to nestojí.

No vy si spomeniete na všetky slzy, bezsenné noci, dni bez nálady, hádky a všetko, čo ste do vzťahu investovali. Už nevidíte zvyšok. Stačí vám, že je pri vás drží vás za ruku a odpustíte mu všetko. Verte, neverte. Nájde sa len málo žien, ktoré si povedia dosť. Odstrihnú od seba muža, s ktorým nie sú šťastné. Môžete niekoho milovať a nebyť s ním šťastná? Existuje milión dôvod, prečo to tak môže byť.

Len vy ste strojcom svojho šťastia, položte si však otázku: stojí mi to za to?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.