Vlasy sú korunou krásy pre každú z nás. Určite nechceš, aby boli oslabené, lámali sa a mali viditeľne rozštiepené končeky.

Si na správnom mieste! Nájdeš tu tipy, ktoré ti v boji proti rozštiepeným končekom pomôžu.

Starostlivosť začína už pri stravovaní

Dbaj na zdravé potraviny, ktoré dodajú tvojim vlasom živiny. Jedz veľa mrkvy, listovej zeleniny, čučoriedok, jabĺk a mliečnych výrobkov. Mastné a nezdravé jedlá spôsobujú časté vypadávanie vlasov, preto sa im vyhýbaj.

zdroj: Unsplash/Alina Kovalchuk

Pri umývaní použi kvalitný šampón a kondicionér

Zdravé a krásne vlasy potrebujú starostlivosť. Mala by si do nich investovať svoj čas a peniaze. Pred umývaním si vlasy poriadne rozčeš, šampón sa tak lepšie dostane na všetky miesta. Taktiež predídeš zamotaniu vlasov a ich trhaniu. Vyberaj si šampóny s prírodným zložením a dbaj na to, aby si použila kondicionér minimálne každé druhé umytie.

Vlasy, ktoré máš zabalené v uteráku, sa nesnaž hneď vysušiť

Nie je dobré, ak si vlasy necháš zabalené v uteráku dlhšie, než 10 minút – nemajú priestor na dýchanie. Nesnaž sa ich okamžite fénovať, keď to nie je potrebné, pretože horúci vzduch vlasy najviac poškodzuje.

zdroj: Unsplash/Tim Mossholder

Používaj masky na vlasy, ktoré budú obsahovať rôzne oleje

Masky na vlasy si ľahko pripravíš aj doma, podľa návodov na internete. Ak máš pocit, že by ťa masky zdržovali, stačí si konkrétny olej naniesť na ruky a poriadne vmasírovať do končekov. Najčastejšie sa odporúča olivový olej (ktorý doma určite nájdeš), kokosový olej, ružový olej, ale aj rakytníkový olej.

Na vlasy vždy používaj len čistý hrebeň

Rozštiepené končeky môže niekedy spôsobiť aj hrebeň, ktorým si vlasy prechádzaš viackrát za deň. Pred česaním si skontroluj, či neobsahuje nečistoty. Ak budeš používať čistý a kvalitný hrebeň, stačí ti vlasy rozčesať raz.

Vlasy si pravidelne strihaj

Najlepší krok, ktorým predídeš rozštiepeným končekom, je strihanie. Vlasy pravidelne strihaj o pár centimetrov – ani to nepostrehneš, neboj sa.

Tvoje vlasy budú šťastné aj vtedy, keď ich nebudeš často zväzovať do gumičky alebo drdolu – v týchto účesoch sa najčastejšie lámu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.