Aj keď sú teraz možnosti randenia obmedzené, vždy sa môžeš nejako vynájsť a stretnutie si užiť. Nevadí, že nebudete sedieť zrovna na káve ako väčšina spoznávajúcich sa párov. Problém však môže nastať, keď chlap začne rozprávať len o sebe a teba nepustí k slovu.

Možno si na takéhoto chlapa ešte nenarazila a takáto predstava sa ti zdá nereálna. Pravdou však je, že čoraz viac mužov nemá problém s rozprávaním. Mala by si však vedieť, že to, ak hovorí len a len o sebe, nemusí hneď znamenať, že ide o egocentrického, sebeckého alebo namysleného frajera.

Pravdepodobne je len nervózny, chce sa ti zapáčiť a chce na teba urobiť dobrý dojem. Bojí sa, že by nastalo trápne ticho, a tak sa ho snaží vyplniť. A pritom si ani nemusí uvedomovať, že rozpráva stále len on.

V takomto prípade máš dve možnosti. Ak sa ti už podľa prvého dojmu nepozdáva, môžeš to hneď ukončiť. Ak by sa pýtal na dôvod, uviesť ho nemusíš, no môžeš povedať aj pravdu, že rozhovor bol trochu jednostranný. Ak sa ti však páči a chcela by si mu dať šancu, máme pre teba pár tipov.

V prvom rade ho musíš taktne prerušiť. Nemôžeš mu povedať, aby bol ticho, lebo ešte by sa zľakol. Skús to zobrať trochu nadľahčene a s humorom a povedz niečo v štýle: „Z toľkého rozprávania musíš byť už unavený. Nechceš, aby som ťa vystriedala?“

Toto je len príklad. Môžeš použiť aj inú frázu, takú, aká sa bude v danej situácii hodiť. Môžeš sa prípadne chytiť niečoho, o čom hovoril on. „Niečo podobné sa stalo aj mne. Chceš si o tom vypočuť?“ Alebo: „To je naozaj zaujímavé. Pripomína mi to, keď…“

Môžeš ho tiež jemne prerušiť a povedať mu, že o ňom si sa už dozvedela veľa, no chcela by si, aby aj on spoznal teba. V takomto prípade sa zväčša spamätá a budete môcť viesť normálny rozhovor.

Ešte sa ho môžeš na rovinu opýtať, či je z toho rande nervózny. Ak prizná, že áno, môžeš ho upokojiť, že keď si nervózna, tiež zvykneš hovoriť veľa. Potom mu možno dôjde, že hovorí veľa a mal by dať priestor aj tebe.

Ak by sa aj napriek všetkým tvojím snahám nič nezlepšilo a neustále by rozprával len on, je načase rande ukončiť. Záleží len na tebe, aký máš z neho pocit.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.