Ako bojovať s celulitídou

Bez pohybu to nepôjde

Celulitída môže trápiť aj chudé ženy, no väčšie problémy s ňou majú tie, ktoré majú pár kíl navyše. Tieto tukové zásoby by si preto mala odstrániť a vďaka tomu sa spevní aj tvoja pokožka. Zaraď do svojho bežného života viac pohybu a mala by si klásť dôraz aj na silový tréning, ktorý je v tomto prípade veľmi efektívny.

Ak nevieš, ako si vybrať správny druh cvičenia, v našom nedávnom článku nájdeš konkrétne tipy od fitness trénera, ktoré ti môžu pomôcť v rozhodovaní a hľadaní toho ideálneho pre teba.

Zdravší jedálniček

Veľké zázraky dokáže spôsobiť aj to, čo konzumuješ. Spracované potraviny, cukry alebo soli môžu v tele zadržiavať vodu, no ak začneš jesť zdravšie a pridáš do svojho jedálnička viac ovocia, zeleniny, vlákniny či bielkovín, bude to mať pozitívny vplyv na tvoj celkový organizmus, nielen na celulitídu.

Vyskúšaj rôzne procedúry

Už vieš, ako bojovať s celulitídou doma alebo vlastným pričinením. Ak by ti to nestačilo, môžeš vyskúšať aj rôzne pomôcky, prístroje či procedúry na spevnenie kože. Určite si už počula o kavitácii, maderoterapii alebo LPG ošetrení. Treba ale myslieť na to, že tieto zákroky budú časovo náročnejšie a zaťažia aj tvoju peňaženku. Výsledky sú ale zaručené.

Tak čo, si pripravená zatočiť so svojou celulitídou a užívať si dokonale hladkú pokožku? Nezabúdaj na to, že aj v tomto prípade je dôležitá pravidelnosť. Nestačí, ak sa nakrémuješ raz za týždeň alebo že si raz za čas dáš šalát. Čím častejšie, tým skôr sa dostaví želaný výsledok.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty