Nie je žiadnou novinkou, že pred Vianocami sa rozchádza pomerne veľa párov. Dôvodom sú napríklad aj peniaze. Aj keď by sviatky nemali byť o darčekoch, každý niečo pod stromčekom očakáva. A pre niektorých chlapov môže byť strašiakom práve výber vhodného darčeka.

Aj keď je to veľmi zbabelé a nepríjemné, stáva sa to. Prežívaš predvianočný rozchod aj ty sama? Možno máš teraz pocit, že to budú tvoje najhoršie Vianoce, ktoré už tak či tak budú iné, než po predošlé roky. Nenechaj si však pokaziť vianočného ducha.

V prvom rade netráv sviatky sama. Aj keď ste ich plánovali prežiť možno len v dvojici, choď za rodinou, prípadne buď s priateľmi. V žiadnom prípade by si ale nemala byť sama a nemala by si sa opúšťať. Tvoji najbližší ti pomôžu na túto nepríjemnosť prestať myslieť a naladia ťa trochu na veselšie myšlienky.

Žiadne sociálne siete

Najlepšie bude, ak si počas sviatkov dáš trochu oddych od sociálnych sietí. Nebude ťa lákať stalkovať ho a nebudú ťa trápiť dokonalé fotky šťastných párov pod vianočným stromčekom. Pokojne stráv pár dní sledovaním klasických vianočných filmov, prípadne si prečítaj nejakú knihu.

Využi čas pre seba

Teraz máš konečne čas len sama pre seba. Nemusíš riešiť nákupy, upratovanie, varenie ani starostlivosť o niekoho iného. Ostala si sama so sebou a je dôležité, aby si počas tohto obdobia pochopila, že vôbec nevadí, ak budeš istý čas single. Nauč sa byť sama so sebou, nauč sa mať samú seba rada.

Smútiť máš dovolené, ale len pár dní. Nechceš predsa privítať nový rok s depresiou a zlou náladou. Radšej chodievaj na prechádzky, kde prídeš na nové myšlienky a kde popremýšľaš nad všetkým, čo sa stalo.

Čo s darčekmi?

Určite si pre neho už mala nakúpené úžasné darčeky. Čo teraz s nimi? Dávať mu ich nemusíš, ale ak sa rozhodneš inak, je to na tebe. Ak by tie veci využili iní muži v tvojom živote (ocino, brat, kamoš), venuj im ich. Alebo sa pokojne vráť do obchodu a opýtaj sa, či sa nedá darček vymeniť za niečo iné. Možno ti dokonca aj vrátia peniaze, ktoré budeš môcť investovať do niečoho iného.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.