Kadernícky salón Hair Fashion

Po dlhých, hustých a už na prvý pohľad zdravých vlasoch, túži nejedna z nás. Vďaka širokej ponuke kaderníckych salónov ide v ostatných rokoch o jednu z najvyhľadávanejších procedúr. O tom, či sa s predlžovaním vlasov spájajú aj konkrétne riziká, ako sa o ne starať, ale taktiež o najnovších vychytávkach sme sa porozprávali s Veronikou Šepeľákovou z kaderníckeho salónu Hair Fashion.

Veronika Šepeľáková je renomovaná odborníčka, ktorá sa venuje predlžovaniu vlasov viac než dekádu. Po trinástich rokoch aktívnych skúseností vyhľadávajú jej služby aj ženy za hranicami Košického kraja. „Môj pracovný príbeh sa začal písať v období, keď som po predĺžených vlasoch začala túžiť aj ja.

Našla som salón, kde som sa objednala na termín, no s výsledkom som nebola spokojná. Kvalita vonkoncom nezodpovedala cene a tak som začala skúšať, ako si vlasy čo najlepšie pripnúť. (úsmev) Neskôr som si objednala nespracovaný cop, pričom s rodičmi sme naň pozerali štýlom: „No a čo teraz?!“ Môj otec, podotýkam hasič, žiadny kaderník, so mnou hľadal spôsob na spracovanie a aj sme ho našli.

Kvalitne spracované vlasy, bez odpadu. Bežne sa stretávame s tým, že iné firmy nechávajú v prameňoch krátke vlasy, ktoré my nazývame „odpad“ a vyhadzujeme to. Následne sme všetko doladili a začali skúšať na kamarátkach.

Až po nejakej dobe mi rodičia vravia: „Počuj, už k nám chodí dosť ľudí,“ a vzápätí mamine napadlo slovko salón. Moji rodičia mi tak pomáhali od prvej chvíle.

Postupne k nám prichádzali aj naše terajšie kolegyne, ktoré sú súčasťou nášho tímu vyše desať rokov. Zameriavajú sa aj na iné kadernícke služby, perfektne sa dopĺňame. V súčasnosti už poskytujeme komplexné, kadernícke služby, rozšírené o kozmetičku a lekára.

Navyše, vlasy sme začali dodávať aj do iných salónov. Stačí si pozrieť náš e-shop www.hairfashion.sk, kde záujemkyne nájdu všetky potrebné informácie. Rovnako sme k dispozícii na uvedenom telefónnom čísle, a to pre akékoľvek ďalšie dotazy.“

zdroj: Kadernícky salón Hair Fashion

Na najčastejšie otázky, týkajúce sa predlžovania vlasov, sme sa opýtali priamo Veroniky Šepeľákovej.

Pre aké typy ženských vlasov je predlžovanie vhodné a naopak, v akých prípadoch by ste ho ženám neodporúčali?

Predĺženie vlasov je vyhovujúce takmer pre všetky ženy. A to aj pri redších vlasoch, či naopak pre ženy, ktoré majú vlasy husté, no túžia aj po dĺžke. Neodporúčam ponáhľať sa s predlžovaním po závažných ochoreniach, ktorých liečba pôsobí na, respektíve spôsobuje, vypadávanie vlasov.

A čo kožné problémy? Môžu zmariť sen o dlhých vlasoch?

Kožné problémy, ktoré nie sú závažného charakteru, vieme vyriešiť i správnou kozmetikou a následne vlasy predĺžiť alebo zahustiť. Pri väčších ťažkostiach je najlepšie poradiť sa s naším lekárom, ktorý je súčasť nášho salónu. On následne odporučí/neodporučí predĺženie, prípadne poradí adekvátnu liečbu.

Existuje minimálna dĺžka vlastných vlasov, ktorú klientka musí mať pred napájaním?

Dôležitý je strih vlasov a zároveň dĺžka vlasov aspoň 7-10 centimetrov.

Ako, respektíve aký dlhý čas, pripravujete klientkine vlasy na predlžovanie? Je to potrebné?

Vlásky máme skladom – a to rôzne dĺžky, farby aj typy. Dôležitá je konzultácia a potrebujeme jeden deň na prípravu vlasov na požadovaný spôsob predĺženia. Skôr nás obmedzujú voľné termíny. Tie vieme poskytnúť približne do týždňa.

Prináša predlžovanie vlasov aj isté riziká, o ktorých by mali prípadné záujemkyne vedieť?

Je dôležité zvoliť správnu metódu predĺženia, typ vlasov i dĺžku. Akonáhle bude zákazníčka dodržiavať všetky odporúčania týkajúce sa starostlivosti, nemusí mať ani tie najmenšie obavy. Máme trinásťročnú prax  v predlžovaní. Denne predĺžime vlasy niekoľkým zákazníčkam. Je to naša top služba.

Aké vlasy používate na predlžovanie?

Pracujeme výhradne s ľudskými vlasmi v nadštandardnej kvalite. Už dlhé roky máme spoľahlivého dodávateľa. Ten pracuje s vlasmi vyše 20 rokov, a to nielen u nás, ale aj v zahraničí. Používa vlastné technológie farbenia i zosvetľovania, ktoré sú maximálne šetrné k vlasom aj pokožke hlavy a patria medzi špičku na svetovom trhu.

Prezraďte nám niečo o technikách predlžovania, ktorá je aktuálne tou najvyhľadávanejšou?

Teraz je veľký záujem o tzv. „new tape light“. Ide o maximálne šetrnú metódu, vhodnú aj pre obzvlášť jemné vlasy. Vlasy sú vo vrchnej časti vpichované a tým simulujú  klasický rast vlasov. Jednotlivé spoje vo vlasoch nie je vôbec vidieť – spoj je prakticky prekrytý vlasom. I ďalšia metóda – eurolocky, je čoraz obľúbenejšou.

Stretávame sa tiež s tým, že zákazníčky nechcú eurolocky, boja sa prílišného „ťahania“. No opak je pravdou. Eurolocky musia byť správne aplikované a vtedy ženy nepocítia žiadne ťahanie. Možno prvé 2-3 dni vnímajú, že majú niečo vo vlasoch.

Na trhu dostať aj minilocky, tie majú zhruba tri milimetre. Používame i mikro keratín, podaktoré zákazníčky vyslovene trvajú na jeho použití. Aj preto považujem predchádzajúce konzultácie s klientkou za nesmierne dôležité.

zdroj: Kadernícky salón Hair Fashion

Čo obnáša starostlivosť o vlasy po predĺžení?

Vlasy, ktoré používame my, sú skutočne kvalitné. Nepotrebujú špeciálny šampón ani špeciálnu masku. Dôležité je vlasy správne česať, nepredkláňať ich pri umývaní a prísť včas na ďalší prepoj.

Predĺženie vlasov je samozrejme iba dočasnou zmenou. Ako dlho klientke vydrží?

Predĺžené vlasy je nutné prepájať každé tri až štyri mesiace. Záleží aj od toho, ako rýchlo rastú. Naše vlasy však vydržia niekoľko rokov. Čiže prepájajú sa stále tie isté vlásky.

Akým činnostiam by sme sa mali po predĺžení vlasov vyhýbať?

Je dovolené farbiť si ich, ďalej odfarbovať, melírovať, no nechajte to vždy radšej na odborníka. Trvalú rozhodne neodporúčam, keďže vlasy poškodzuje. Doma si ich môžete kulmovať, žehliť, ale aj zapletať.

Ide o finančne náročnú estetickú úpravu, alebo sa predĺženie  vlasov stáva cenovo dostupné aj pre „bežné“ ženy?

Služba je cenovo dostupná. Máme “ľudové ceny”, aby si procedúru mohlo dovoliť čo najviac žien.

Čo by sme mali dopriať našim vlasom, a nie iba tým predĺženým?

Rozhodne odporúčam dôslednú a pravidelnú hydratáciu vlasov. Na trhu je dostupná rôzna kozmetika, ale účinnejšie sú skôr profesionálne produkty, než tie, ktoré dostať bežne kúpiť v drogérii. Nezabudnite zvýšiť príjem dôležitých vitamínov, akými sú zinok, selén či kyselina listová – či už formou stravy, alebo vitamínových doplnkov.

Kvalitnú kozmetiku nájdete takisto v našom e-shope. Každý produkt je nami testovaný a garantujeme jeho účinnosť. Žiadne zázraky na rast vlasov u nás nenájdete, za to kvalitnej kozmetiky na farbenie vlasov, akou je Mon Platin či Kevin Murphy, máme dostatok.

V našom salóne pracuje 8-členný tím profesionálov, pričom každý z nás sa tomu svojmu zameraniu venuje na sto percent. Naše klientky sú teda v dobrých rukách.

zdroj: Kadernícky salón Hair Fashion

Konzultácie i zaslanie už hotových vlasov

V prípade akýchkoľvek otázok salón Hair Fashion v Michalovciach poskytuje telefonické konzultácie, no dokáže tiež pripraviť vlasy podľa vzorky vlasov zákazníčky, zaslanej na adresu salónu poštou. Kadernícky tím, zložený z profesionálov, zhodnotí štruktúru, doladí farbu a hotové vlasy zašle späť kuriérom  na zadanú adresu.

Vlasy je možné nadpojiť i priamo profesionálnymi zamestnankyňami salónu, a to buď v Bratislave, alebo v Michalovciach. Služby salónu Hair Fashion dlhé roky vyhľadáva napríklad aj modelka a influencerka Silvia Kucherenko, ale aj ďalšie známe osobnosti

https://www.facebook.com/profile.php?id=100064560827267

https://www.instagram.com/hair_fashion_sk/?igshid=YmMyMTA2M2Y%3D 

Predlžovanie vlasov je dnes cenovo dostupné a bezpečné, tvrdí vlasová odborníčka

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty