Pexels/Olya Kobruseva

Koronavírus ovplyvnil všetko a všetkých. Mnohí z nás prišli o prácu a zvýšil sa aj počet rozchodov a rozvodov. Predsa len, všetci sme ostali doma a pre niektoré páry to bola situácia, na ktorú neboli doteraz zvyknutí.

Niekto nemusí zvládať rozchod v tejto situácii ľahko. Pozrime sa však na to, prečo by si mala z toho vyťažiť čo najviac. Máš už rozchod za sebou? Alebo cítiš, že váš vzťah sa blíži ku koncu a len to utrpenie zbytočne naťahujete? Bude najlepšie, ak to čím-skôr ukončíš a uľaví sa vám obom.

Zatiaľ ti prezradíme, prečo môže rozchod počas pandémie priniesť aj určité výhody. Hlavne pre teba a tvoje osobné šťatie.

Budeš mať viac času

Ak ostaneš sama, budeš mať kopec času, ktorý ti doteraz chýbal. Určite sa ti veľakrát stalo, že si chcela niečo robiť (napríklad si čítať knihu), no prispôsobila si sa svojmu frajerovi a pozrela si si s ním film. Teraz sa budeš môcť venovať tomu, na čo máš náladu ty.

Môžeš robiť čo chceš a kedy chceš

Môžeš teda robiť, čo sa ti zachce. Konečne môžeš začať s niečím, čo si dlho odkladala. Môžeš si nájsť nový koníček, po ktorom si dlho túžila. Je dôležité, aby si voľný čas počas pandémie využila rozumne. Ak by si celý deň strávila s mobilom v ruke, môže ti byť jedno či si single alebo v nešťastnom vzťahu, nič by sa v tvojom živote nezmenilo.

Nauč sa vziať si zo všetkého niečo pozitívne. Kým doteraz sme sa sťažovali, že máme kopec povinností, zrazu sme všetci spomalili a nevieme, čo s toľkým časom.

Môžeš sa venovať sebe

Teraz máš ideálnu príležitosť začať pracovať na sebe. Daj do poriadku svoj jedálniček a zaraď trochu pohybu do svojho života. Chodievaj na dlhé prechádzky, pri ktorých budeš počúvať podcasty alebo obľúbenú hudbu. Dodá ti to množstvo energie a dobrej nálady.

Môžeš si tiež pravidelne dopriať horúci kúpeľ a urobiť si masky na tvár či na vlasy. Vyťaž z tohto obdobia maximum a to sa ti podarí najmä vtedy, ak konáš sama za seba a nemusíš sa nikomu prispôsobovať.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating