Samota býva niekedy naozaj zlá a pre niekoho predovšetkým nezvyčajná. Nemusíš kvôli tomu ale ostávať stoj čo stoj vo vzťahu, v ktorom nie si šťastná. Rozchod býva niekedy tou najlepšou vecou, ktorá sa ti v tom vzťahu môže stať. 

Aj keď to zo začiatku možno nevidíš, časom prídeš na to, že aj z takýchto nevydarených vzťahov sa vieš veľmi veľa vecí naučiť. Dokonca aj takých, ktoré ti pomôžu v tvojich ďalších vzťahoch.

Nie vždy môžeš so svojím bývalým ostať v kontakte. V niektorých prípadoch priateľmi jednoducho neostanete, aj keď sa zo začiatku o to budete snažiť. Je ťažké hodiť za hlavu všetok čas, ktorý ste spolu strávili, ale je to tak.

Ak sa rozídete v dobrom a napokon sa vám podarí ostať priateľmi, urovnaj si to v hlave rovno na začiatku, že ste len kamaráti a nedúfaj, že z toho bude niečo viac. Priprav sa na to, že sa bude stretávať s inými babami a že ti o tom bude rozprávať, lebo ho bude zaujímať tvoj názor. Toto nie je jednoduché pre každého, preto si dobre premysli, či si ochotná niečo takéto podstúpiť.

zdroj: pexels.com

Ak sa rozídete, určite ho prestaň stalkovať na sociálnych sieťach. Ako ti pomôže, keď budeš vidieť, že bol vonku s nejakou inou alebo že si užíva a vyzerá tak, že na teba veľmi rýchlo zabudol? 

Nevtieraj sa mu. Nevypisuj mu ani sa mu nesnaž volať. Ak ťa ignoruje, asi má na to nejaký dôvod. Nebuď v žiadnom prípade tá bláznivá hysterka, ktorá mu nedá pokoj.

Priatelia s výhodami? Na to by si mala radšej veľmi rýchlo zabudnúť. Ty možno budeš v kútiku duše tajne dúfať, že sa to medzi vami znovu urovná, no on to poväčšine bude brať len ako istotu, že si bude mať s kým večer užiť. 

Rozchod vás zmení. Aj keď sa po istom čase dáte predsa len znovu dokopy, málokedy to bude také isté, ako predtým. V určitých výnimkách sa to môže zmeniť k lepšiemu, no vo väčšine prípadov sa tam niečo pokazí a vy si už nebudete vedieť tak dôverovať ako predtým.

Vždy počúvaj svoje srdce a ak už necíti to, čo na začiatku, neboj sa ten vzťah ukončiť. Aj keď si teraz nevieš predstaviť ostať sama, bude to tak lepšie, ako by si sa mala trápiť v nešťastnom vzťahu. A časom uvidíš, že to bolo najlepšie rozhodnutie, aké si napokon mohla urobiť.

Nesnaž sa po nevydarenom vzťahu vrhnúť hneď do nového. Venuj istý čas sama sebe, nájdi si nejaký nový koníček, venuj sa niečomu,  na čo si doteraz nemala čas. Ver mi, že to potrebuješ viac, ako sa hneď bezhlavo vrhnúť do niečoho nového len preto, aby si niekoho mala pri sebe.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.