Rozchod nikdy nebola príjemná záležitosť. Ako povedať svojmu partnerovi, že s ním nechceš byť a čo robiť ďalej, sa dozvieš v tomto článku. 

Dôležité rozhodnutie

Skúšala si to stokrát. Rozchod. Povedať: ,,Rozchádzam sa s tebou. Nechcem už s tebou byť. Rozíďme sa. Už ťa nemilujem.“ Vymenovala si x dôvodov, prečo s ním už nechceš byť. Ale on to nechce prijať.

Desí ho predstava, že už nebudeš jeho. Nebude ťa držať za ruku. Nebude ťa bozkávať. Nebude ťa volať oslovením ,,moja frajerka“. Všetko to zmizne. Roky, mesiace, dni, ktoré ste spolu trávili sa stanú minulosťou.

Nevidíš s ním svoju budúcnosť. Milovať ho môžeš, ale aj tak vám vzťah škrípe ako staré dvere. Nekončené hádky, udobrovanie, talianske scény, žiarlivosť, hnev, slzy. Vravíš si, že už na to nemáš. Nezvládaj psychický nápor, ktorý ti tento vzťah prináša.

A už dosť!

Nevládzeš ísť na emocionálnej dráhe sedem razy do týždňa. Aj keď to bolo zo začiatku zaujímavé a nikdy ste sa nenudili, čoho je veľa toho je veľa. Stále si čakala, čím ho naštveš a čo zase privolá obávanú hádku. Chcela by si sa vzdialiť. Dať svojmu srdcu a emóciám pauzu, oddialiť sa od svojho života a na nič nemyslieť.

Chcela by si nemať pri sebe neustále mobil, neočakávať správu, nemyslieť naňho, nemať stres z jeho slov, nepozerať sa na seba jeho pohľadom. Túžiš byť iba na minútu sama. Nebrať na nikoho ohľad, nesmiať sa, lebo musíš, správať sa ako dieťa, keď na to máš náladu.

Žiť svoj život bez strachu, príkazov, zákazov, slz, výčitiek. Vieš, že to zvládneš. Keby si tak mohla začať odznova. Reinkarnovať sa do iného tela, zmeniť si meno, adresu, telefóne číslo, vymazať si ho z hlavy a žiť. Rozchody bývajú ťažké a bolestivé, ale niektoré vzťahy sú strastiplnou cestou, ktorá nikdy nekončí.

 

Nový začiatok

Netušíš, ako si sa sem dostala. Kedy nastala tá zlomová chvíľa vo vašom vzťahu a ty si si uvedomila, že to nemá cenu. Kedy si sa prestala usmievať, namiesto toho cítiš bolesť. Hádky dokážu človeka veľmi zmeniť. Zlomia mu srdce, dušu, charakter.

Vždy je tu nádej na zmenu. Nájdi silu, ukončiť vzťah, pokúsiť sa zahojiť rany na duši. Bude to dlhá a bolestná cesta. Ale ty sa zvládneš postaviť na vlastné nohy, naučiť sa znovu milovať samú seba. Zabudneš na všetku bolesť a výčitky, ktorú ti váš vzťah prinášal.

Nebude to o týždeň ani o mesiac. Ale raz to príde a ty sa budeš milovať natoľko, že už nikdy nedovolíš, aby ti niekto tak ubližoval. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.