rozchod

Rozchod dokáže často veľmi zabolieť a v mnohých prípadoch sa cítime nanič ešte dlhú dobu. Vysporiadať sa s odchodom niekoho, kto v našom živote zohrával obzvlášť dôležitú úlohu, je nesmierne ťažké. Avšak, stále je najideálnejšie, nájsť spôsob, akým sa z tejto nepríjemnej situácie dostať čo najskôr von. 

Iste sama dobre vieš, že mnoho bude v tomto prípade záležať od teba. Preto, ak sa nachádzaš v tejto alebo podobnej situácii aj ty, určite si prečítaj niekoľko rád, ktoré ti napomôžu k tomu, ako čo najskôr zabudnúť na bolestivý rozchod. Čím skôr s tým začneš, tým lepšie bude pre teba začať nový život.

Aký je život po rozchode
zdroj: Pexels/RODNAE Productions

Ako prežiť rozchod

Nemaj ho vo svojich myšlienkach

Pokiaľ sa budeš neustále tápať v myšlienkach naňho, ďaleko nezájdeš. Áno, nie je to jednoduché, no je to to najlepšie, čo môžeš pre seba spraviť. Idealizovať si predstavy o tom, ako by vám mohlo byť spolu dobre, nie je najideálnejšie. Zmier sa jednoducho s tým, že je koniec a ty si opäť slobodná.

Zabudni na vaše spoločné aktivity

Samozrejme, že je úplne v poriadku, ak ti chýbajú spoločné aktivity, ktoré boli bežnou súčasťou vášho partnerstva. Či to boli pravidelné prechádzky, rozhovory alebo vaše obľúbené miesta, musíš na nich jednoducho zabudnúť. V tomto prípade nastáva situácia, kedy sa musíš naučiť byť šťastná sama pre seba.

Kamarát po rozchode
zdroj: Unsplash/Jason Leung

Zmier sa s tým, že si single

Nie je to najjednoduchšie, no dá sa s tým žiť a to by si si mala čo najskôr uvedomiť. Tento stav môže byť pre teba úplne niečím novým, aj preto sa môžeš cítiť všakovako, len nie v poriadku. Po rozchode je to prirodzené, preto nemaj z toho veľké obavy.

Je úplne v poriadku, že sa cítiš osamotene a to i napriek tomu, že máš pri sebe svojich najbližších, či priateľov. V žiadnom prípade sa však nezamýšľaj nad návratom, práve ten v mnohých prípadoch nikam nevedie. Existujú totižto dôvody, pre ktoré vzťah skončil a toho sa aj drž.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating