Dobre to poznáš – keď si zamilovaná, pre svojho drahého by si urobila aj nemožné. Máte spolu veľa snov a sľubujete si veci, ktorým v daný moment skutočne veríte. Aj keď je to sladké, realita dá vašim slovám skôr či neskôr väčšinou poriadnu ranu. Hovorí sa, že sľuby treba plniť, no život občas zamieša karty tak, aby sa to nepodarilo.

Ktoré slová si zaľúbenci hovoria najčastejšie, pričom majú na očiach iba ružové okuliare? Sú to tieto 3 krásne vety, ktorý v daný moment pre nich znamenajú všetko. Na to, čo by mohlo byť, reálne nepozerajú. Nuž, láska je mocný čarodej.

Nebudem ti klamať

Och, aké milé! Je jasné, že vo vzťahu by mala byť úprimnosť na prvom mieste, a teda zdôrazniť to aj partnerovi je naozaj na mieste. Lenže všetky skúšky, ktoré ju preveria, prídu až po čase. Zrazu tu budú malé aj veľké lži, bolestivé i milosrdné tajomstvá.

Občas budeš mať pocit, že mu zaklamať musíš a inokedy to naozaj budeš musieť urobiť, aby si zachránila nejakú situáciu. No všetko to vás raz dobehne, nakopené klamstvá vybuchnú a zničia váš vzťah. Jedinou cestou je naozaj nikdy nič netajiť. No máš na to odvahu?

Sľubujem, že ťa nikdy nepodvediem

Toto je sľub, ktorý v momente, kedy ho vyslovíš, myslíš naozaj vážne. Lenže ruku do ohňa za neho radšej nedávaj. Ako sa hovorí, nikdy nehovor nikdy. Je to silné slovo, ktoré neskôr môže človeka raniť oveľa viac ako fakt, že si to napriek prísahe urobila.

Nevieš, či raz nestretneš niekoho, s kým budeš cítiť oveľa väčšiu vášeň, nevieš, či urobíš hlúposť v podnapitom stave v nočnom klube, nevieš, … nevieš zaručiť nič. No aj tak tie slová vyslovíš.

Budem ťa navždy milovať

Premýšľala si niekedy nad tým, aké silné je slovo navždy? Naveky, do konca života, … záväzok, ktorý sa dáva pri oltári pred Bohom, nie v posteli po dobrom pomilovaní. Aj keď by sme mali voliť radšej opatrnejšie výrazy, ktoré súvisia s prítomnosťou, ako zaľúbení ľudia pozeráme najmä na budúcnosť.

A potom sa jedného dňa obzrieš späť so zlomeným srdcom a vyroníš slzu, keď si spomenieš, ako ti to navždy sľuboval. Klamár.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.