Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Zrejme si kladieš otázku, čo by mohlo byť na bežnom písaní také ťažké? Povedzme, že asi tak všetko. Musíš si určiť, či chceš len bezvýznamne zabíjať v on-line priestore svoju nudu alebo spoznať niekoho naozaj zaujímavého. Lenže chyby sa môžu stať vždy. Nikto nie je dokonalý a mýliť sa je ľudské. Prinášame ti preto od portálu Love learnings, Your tango, Art of charm a Lifehack rady, ako zlepšiť tvoje komunikačné schopnosti.

Ak nechávaš čakať ostatných, zažiješ to aj ty

Je v poriadku, ak si pracovne vyťažená a nestíhaš toľko odpisovať na správy. Je však podozrivé, keď sa to snažíš hrať na nedobytnú a tomu chlapcovi odpíšeš možno raz za päť hodín, prípadne až počas nasledujúcich dní. Polož si teraz otázku. Ako by si sa cítila, keby ti toto niekto spraví?

Ak chceš, aby ťa brali vážne, musíš ich rovnako rešpektovať. Je to jednoduché. Keď si už našla niekoho, s kým si skutočne rozumieš, ale povinnosti sú povinnosti, iba im daj zo slušnosti vedieť, že sa ozveš neskôr. Tým nič nepokazíš. Práve naopak, veľmi ich potešíš.

Litánie a emoji nikoho neohúria

Nemusíš vždy všetko dopodrobna vysvetľovať. Niektorí ľudia o to ani nestoja. Zistíš to hlavne podľa ich štýlu písania. Prečo by si mala niekomu poslať hotový paragraf informácií, keď ti možno odpovedia s maximálne dvomi/tromi slovami? Skús sa tohto zdržiavať. Neznámy človek nepotrebuje vedieť všetko o tvojom živote a pri tomto nadmernom množstve informácií by si pôsobila zúfalo.

Môže sa ti aj pokojne stať, že zbadáš naozaj sympatického chlapca, a tak ho oslovíš. Alebo on teba. Lenže to ešte neznamená, že to bude láska tvojho života. Ak komunikácia medzi vami nemá isté tempo, resp. nemáte o čom, nesíl to. Neposielaj mu zbytočné gifká a rôzne emoji. Jasné, že sem-tam potešia, ale v primeranom množstve.

Neber všetko vážne

Keď sa s niekým spoznávaš, je dobré sa s ním rozprávať vážnym, ale aj uvoľneným spôsobom. Dbaj na to, aby vaša komunikácia nebola príliš vyčerpávajúca. Seriózne konverzácie sú skvelé. Preukážete svoj spôsob vyjadrovania sa, ale každý z nás potrebuje niekedy len tak “blbnút”. Nemusíš to vždy hrať na profesionálnu diplomatku. Zabav sa. Uži si.

A navyše, keď zbadá, aká dokážeš byť vtipná, zvýši sa jeho záujem. Bude chcieť spoznávať ťa stále viac a viac. Aj toto je spôsob, ako si udržať svoj nový objav.

Nebuď suchárka

Chceš sa uvoľniť a zažiť srandu? Tak sa nepýtaj otázky, ktoré navodzujú negatívnu a vyčerpávajúcu atmosféru. Pýtaj sa ho na všetko, čo ťa zaujíma, ale urči si hranice. Ak sa napríklad práve teraz vrátil z práce, opýtaj sa ho v súvislosti s tým jednu vec. To zatiaľ stačí. Určite je unavený a chce oddychovať. Čo tak radšej zistiť, aké jedlo a pivo má najradšej?

Drama queen si nechaj pre seba

Sú dva prípady, kedy sa môže u teba prejaviť táto negatívna vlastnosť. Napríklad, keď sa snažíš komunikovať príliš a tak trochu mu vyčítaš, že s tebou komunikuje málo. Nevnucuj sa a nedávaj najavo, že si zúfala. Ak nechce pokračovať v konverzácií, jednoducho sa posuň ďalej. Máš pocit, že je na svete málo mužov? Veru nie je.

Rovnako sa nesnaž tváriť príliš nedostupne. Urazil ťa niečím alebo jednoducho nechceš dávať najavo svoj záujem? Zámerným ignorovaním nič nevyriešiš. A čo je horšie, môže veľmi ľahko a rýchlo odhaliť tvoje úmysly. Buď dospelá a uchop túto situáciu zodpovedne. Povedz, čo máš na srdci, ale samozrejme nie ako hysterka.

Zdroj: Love learnings, Your tango, Art of charm, Lifehack

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating