Chceš pomôcť, chceš pôsobiť milo, mať dobrý pocit a byť spokojná sama so sebou. Snažíš sa zo všetkých síl, nech sú veci urobené správne. Nech sa predíde chybám, prehreškom a zbytočným nezhodám a zlyhaniam. Snažíš sa veci dotiahnuť do toho správneho konca. Predsa, čo si začala, to aj dokončíš. Chceš pôsobiť sebaisto, ale zároveň milo a otvorene.

Nechceš zbytočne vyvolávať konflikty. Na pripomienky nereaguješ, na blbé poznámky len mykneš plecom, ale za chyby sa ospravedlňuješ. Nechceš vytŕčať z davu za každých okolností. Mať z ľudí nepriateľov, či fanklub hejterov. Načo?

zdroj: unsplash.com

Nerada ohováraš za chrbtom Čo ti vadí? To radšej nepriznáš, náhodou by sa stalo, že by to niekoho urazilo, niekto by si to vzal k srdcu a v jeho očiach by si zaraz skončila. A to predsa nemáš za potrebu.

Či už chceš byť najlepšou verziou samej seba alebo len veci robiť správne a poriadne, nezabúdaj, že ich v prvom rade robíš sama pre seba.  Všetko, čo si doteraz dokázala, stvorila, spravila, či aj pokazila. To všetko si ty. Nikto iný. Žiadny iný človek, nie je ako ty. Nespráva sa, nerozmýšľa ani inak nekomunikuje. Čo spravíš, spravíš pre seba. Čo urobíš, urobíš pre seba. Nie pre ostatných.

zdroj: pexels.com

Nemusíš sa riadiť nejakými nevyrovnanými názormi, od ľudí, ktorí im sotva rozumejú.
Konaj podľa seba. Nehľaď na iných. Je to tvoj život. To, že niekto s tebou nesúhlasí a má iný názor, no a? Veď to je predsa normálne. Nedá sa vyhovieť všetkým. A tí, čo si to berú k srdcu moc osobne, nech sa jednoducho strčia…

To, že ťa niekto osočuje, za to, že robíš veci inak ako ostatní? Môže ti to byť ukradnuté, ak to robíš dobre, je to v poriadku. Je to jeho názor, ok.

Pamätaj hlavne na to, že za veľa reakcií, a spôsobom akým sa k tebe určití ľudia správajú, je čisto ich komplex. Za to ty nemôžeš. Nesnaž sa byť preto milá, zraňuješ tým len samú seba. Neboj sa zaútočiť. Nemaj strach povedať mu do očí, čo si myslíš.  To predsa nie je zlé. Len so sebou nenecháš zahadzovať.

Neber si to k sebe a svojmu srdcu ako sebectvo alebo nebodaj rebelstvo, to je niečo úplne iné.
Chcem ti len pripomenúť, aby si pri tom všetkom nezabúdala na seba. Predovšetkým na seba, pretože mnoho ľudí na to zabúda. Nauč sa hovoriť nie. Nauč sa veci robiť podľa seba, podľa vlastného svedomia a vedomia, nie podľa nejakého návodu. Nezáležiac na okolnostiach a ľuďoch.

Pre seba. Pre nikoho iného.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.