instagram/nastjastasia

Niekedy by som sa chcela vrátiť do detských čias. Kedy najväčším problémom bolo, čo oblečiem Barbie. Či jej dám modré alebo ružové šaty. Či sa budem hrať na naháňačku alebo schovávačku.

Ach, drahá, … Aj ty si už nad tým niekedy rozmýšľala? Aké to bolo jednoduché, keď si sa riadila LEN srdcom? Také jednoduché, až to bolo úžasné.

Bohužiaľ, už sme veľké, dospelé. Rozmýšľame úplne inak. Najhoršie je na tom to, že tie najťažšie rozhodnutia sú tie, ktoré bolia, ubližujú, jednoducho rania. A nikto nám nepovie, čo je správne, aký postoj zaujať, čo urobiť.

Tie rozhodnutia dokážu páliť. Buď nám praská srdce alebo hlava nevie prestať rozmýšľať. Poskytuje nám tie najhoršie možné scenáre. A keď sa k tomu pridá srdce, …

Pohroma!

Prestávaš myslieť na bežné veci. V hlave je len jediný problém. Nemôžeš spať. Každá z nás pozná tie prebdené noci, častokrát plné sĺz a nepríjemných predstáv. Keď jediné, čo dokážeš počas noci, je myslieť na neho.

Jedine jeho!

Ale musíš sa rozhodnúť, drahá. Učiniť rozhodnutie, ktoré je dobré pre teba. Viem, bude to bolieť, bude ťa to trápiť, ale čas všetko zahojí. Nie nadarmo sa hovorí, že všetko chce len ten čas. Rozhodnutie z lásky a kvôli láske, je podľa mňa najťažšie.

Každé rozhodnutie človeka mení, zanechá v ňom ranu, trpkú chuť na jazyku. Lenže druhá stránka veci je, že sa staneš silnejšou. Sama zistíš, čo je pre teba to správne, to krásne, to, po čom tvoje srdce túži.

Zistíš, že tie najbolestivejšie rozhodnutia sú najčastejšie tie najsprávnejšie. Nechci všetko hneď. Nechcem ťa týmto nahovárať na niečo, čo nechceš. Všetko si zaslúži snahu, no nie len od teba. Ak chceš niečo zachrániť, urob pre to maximum, aby si si nikdy v živote nič nevyčítala. Aby si sa mohla na seba pozrieť do zrkadla a povedať si: Nebola to moja chyba. Ja som pre to urobila všetko. Dala som do toho všetko.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating