instagram/trendesignbook

Tak, ako sa vracia móda, tak je to aj pri bytovom dizajne. Rôzne kúsky nábytku, štýl prevedenia či použitia materiálov a farieb, sa rokmi pomaly mení, no i v minulosti môžeme nájsť množstvo inšpirácie. Aktuálne sa do popredia stále viac dostáva retro štýl – pre niekoho nádych starých časov, pre iného spomienka na to, čo on či jeho rodičia doma kedysi naozaj mali. 

Retro dizajn môžeme zaradiť do obdobia 50. až 70. rokov minulého storočia. Vyznačoval sa kvalitnými kúskami, ktoré vydržali dodnes, netypickými tvarmi nábytku a doplnkov, ktoré sa označovali aj za sci-fi, či prechodom od čistej elegancie po pestrú paletu farieb. Dizajnéri totiž v druhej polovici týchto rokov popustili uzdu svojej fantázie a zariaďovanie domácnosti brali ako umelecké dielo.

Plagáty, farebné steny a vzorované tapety boli a sú pre tých najodvážnejších. No zariadiť si svoje bývanie môžeš aj bez nich. I v modernom, farebne neutrálnejšom prevedení, si vieš doma vytvoriť retro nádych len vďaka tomu, že zvolíš pár výrazných kúskov, akými môžu byť sedačka, kreslo, luster či masívna komoda.

Retro domácnosť v modernejšom šate

Dizajn, ktorý má v sebe skutočného pestrého retro ducha

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife