Chladnejší mesiac so sebou prináša chute na teplejšie jedlá. Po polievkach, ovsených kašiach či zapekaných zemiakoch siahaš asi oveľa častejšie, než v iné ročné obdobia.

Výborným osviežením do týchto pochmúrnych dní sú aj koláče, ktoré ťa zahrejú a dodajú potrebné živiny. Áno, máme na mysli koláče, v ktorých je ukrytá zelenina.

Zákusky so zeleninou sú veľmi obľúbené najmä u žien, ktoré majú deti a tie ju nechcú jesť. Tým, že z nej pripravia koláč, dostanú do malých telíčok aspoň polovicu odporúčanej dávky. Taktiež však tieto koláče môžeš upiecť frajerovi, ktorý zeleninu neobľubuje. Garantujeme ti, že pokiaľ mu to nepovieš, na nič nepríde.

Mrkvový koláč

Skvelou voľbou je mrkvový koláč alebo rovno torta, ktorá v sebe spája všetky dokonalé jesenné chute. Nastrúhanú mrkvu, jabĺčka, škoricu, orechy a mascarpone.

Cuketové brownies

Ďalší v poradí by si mala vyskúšať cuketový perník alebo brownies, ktorý sa od klasického nedá ani rozoznať. Je oveľa lahodnejší, pretože cuketa mu pridá na vláčnosti a výživnosti. Potrieť ho môžeš džemom, ktorý mu dodá kyslú chuť.

Fazuľové brownies

Taktiež sa môžeš pustiť do fazuľového brownies, pri ktorom je však dôležitý výber receptu. Nie každý recept sa ti podarí. Zameraj sa hlavne na výber kvalitnej čokolády, pretože aj tá hrá svoju rolu.

Cviklová torta

Ako posledný recept by si mala vyskúšať koláč s cviklou, ktorá dokáže cesto krásne zafarbiť. Šťavu z nej môžeš použiť aj do krému a bude mať nádych ružovej. Ideálna farba, ktorá ulahodí očiam.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.