Raz ti toto všetko bude dávať zmysel a ty sa ohliadneš za svojim životom, a povieš, že to stálo za to! Raz ti toto všetko bude dávať zmysel a ty sa budeš cítiť pokojne a naplnene. Raz ti budú chýbať tieto „staré časy“, aj keď ich teraz preklínaš. Raz pochopíš, že tvoj život má obrovský zmysel a aj nie milé veci v ňom majú svoje miesto. 

Každý máme obdobie v živote, kedy sa nám absolútne nechce žiť, nie to ešte dýchať. Nemáme chuť na dobré jedlo, ktoré by sme inokedy hneď zjedli. Nemáme náladu na kamarátov a rodinu, ktorú máme tak radi. Nemáme chuť sa ísť zabávať a ani ten náš spánok nie je to, čo býval.

Raz ti budú dávať zmysel preplakané noci a bolesť na duši. Raz to pochopíš, prijmeš a poďakuješ. No čaká ťa ešte istá cesta, ktorú s musíš prejsť.

„Ak by sa ľudia pozreli do zrkadla, uvideli by osobu, ktorá je zodpovedná za naplnenie väčšiny ich modlitieb.“

Trpíme prirodzene a niekedy aj dobrovoľne. Potom sú však obdobia, ktoré neovplyvníme. Prídu ľudia, ktorých príchod alebo odchod nevieme zaručiť ani ovplyvniť, môžeme sa len prizerať a rešpektovať ich. 

Bolesť je dočasná a ty sa z nej môžeš poučiť. Je to istá forma sebapoškodzovania, no neskoršie aj sebalásky. Je to niečo, čo môžeš ovplyvniť, aj keď si to nemyslíš. Môžeš rozhodnúť, ako dlho budeš trpieť, čo si z toho zoberieš a ako sa toho zbavíš.

Tvoj život je hlavne tvojim rozhodnutím a tvojim výtvorom. Je len a len na tebe, ako sa k nemu postavíš a ako veľmi si ho užiješ a taktiež je na tebe, čo so svojim smútkom urobíš.

Možno ani ty nerozumieš, čo sa práve v tvojom živote deje, no môžeš na to prísť tak, že zabojuješ o svoje šťastie. Si jedinečná bytosť a ak chceš, aby ti toto všetko dávalo zmysel, musíš tomu zmysel dať aj ty sama.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.