Slovenský raper Majself sa zdôveril na svojom instagramovom profile s dôležitou informáciou.  Pred 2 rokmi mu diagnostikovali Crohnovu chorobu, kvôli ktorej mu lekár odporúčal skončiť v hudobnom priemysle. Talentovaný umelec sa však nezdal a takto skrotil všetky svoje bolesti.

„V preklade ide o autoimunitné ochorenie, ktoré postihuje celú tráviacu sústavu a špeciálne črevá. Je to neustály zápal, ktorý Ti okrem tráviacej sústavy skáče na kĺby, chrbticu, nervovú sústavu,“ Majself opísal chorobu.

Bolesti vôbec neustupovali a dostal sa do takého štádia, kedy tri týždne neprijímal pevnú stravu. Priznal, že pomaly strácal nádej. Neskôr sa dozvedel ďalšiu ťažkú informáciu – lekár mu odporučil skončiť s tým, čo ho najviac napĺňa.

„V marci 2019 (2 mesiace pred Romeo a Julia) mi lekár odporučil skončiť s hudbou, nájsť si prácu na doma a predpísal mi ťažké lieky, dovtedy som bol iba na lokálnych kortikoidoch. Po 2 dňoch rozmýšľania som recept zahodil do koša a rozhodol sa, že zabojujem, aby som nestratil to, čo milujem. Hudbu a rodinu,“ vysvetlil v poste.

Pred polrokom sa však dozvedel pozitívne správy. Majself dokázal skrotiť svoju chorobu natoľko, že ju dostal do „spiaceho režimu“. Stále ju v sebe má, no cíti ju iba trochu. Raper dodal, že aj za toto ťažké obdobie je veľmi vďačný. Uvedomil si, čo všetko v živote má a to ho inšpirovalo k novej skladbe – PULZ. Môžeš si ju vypočuť už túto nedeľu.

Úspešnému umelcovi prajeme veľa šťastia a zdravia!

View this post on Instagram

Je to zvlášťny pocit to písať ale..Sú to presne 2 roky, odkedy mi diagnostikovali Crohnovu chorobu. V preklade ide o autoimunitné ochorenie, ktoré posťihuje celú tráviacu sústavu a špeciálne črevá. Je to neustály zápal, ktorý Ti okrem tráviacej sústavy skáče na kĺby, chrbticu, nervovú sústavu. Telo bojuje samé proti sebe…Na obrázku naľavo bol január 2019, mal som 73 kg a sekal ma 7.mesiac s nonstop bolesťami, bez jediného dňa kedy by sa mi uľavilo. V tom momente som nejedol 3 týždne pevnú stravu a vnutry som trochu strácal nádej. V marci 2019 ( 2 mesiace pred Romeo a Julia) mi lekár odporučil skončiť s hudbou, nájsť si prácu na doma a predpísal mi ťažké lieky, dovtedy som bol iba na lokálnych kortikoidoch. Po 2 dňoch rozmýšľania som recept zahodil do koša a rozhodol sa, že zabojujem aby som nestratil to čo milujem. Hudbu a rodinu. Dnes je pre mňa špeciálny deň, lebo je to presne polrok odkedy mi lekár povedal, že som sa dostal do štádia remisie 💪 To znamená, že choroba v Tebe stále je, ale dostal si ju do “spiaceho režimu” kedy ju síce trochu cítiš ale nedá sa to porovnať…Možno to niekomu príde divné, ale som naozaj vďačný za všetko, čo sa mi stalo. Vďaka tomu všetkému som zmenil veľmi veľa vecí nielen v živote ale najmä vo svojej hlave. Začal som byť viac vďačný za každú vec, za svoju rodinu, že môžem robiť hudbu, za vás fanúšikov, aj zato že je to “iba” Crohn, lebo sám viem, že sú tisíce ľudí s oveľa horším osudom a problémami ako mám ja 🙏 Pochopil som to, čo ma stretlo a aj dôvod toho, že to tak je🙏 Prečo to píšem teraz ? Za prvé v nedeľu vychádza prvý singel “PULZ” z nového albumu a nato, aby ste pochopili o čom to celé je, musíte poznať background.. Za ďalšie preto, lebo som Vám o tom chcel povedať až keď dokážem sám sebe, že to dám…Som hrdý, že som to v kritických momentoch nevzdal a po celý čas nezrušil ani jeden koncert, zároveň vďačný celej svojej rodine a blízkym, ktorí pri mne po celý čas boli, špeciálne mojej žene @juliasvehlovamakeupart ktorá si so mnou prešla situácie na film ♥️ a aj @jeffry_neptunclan ktorý ma vždy podržal a podporil vo veciach okolo hudby a ne len tam 🙏 Mám dosť veci o čom Vám chcem povedať, toto je teda prvá ✌️

A post shared by Majself (@majself_neptun) on

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.