Jeden večer sa rozhodnem. Všetku tú neopätovanú lásku, zo srdca branú energiu vkladanú do teba, láska, na úkor tej mojej, všetku moju radosť aj starosť vzplanujúcu z tvojej prítomnosti…všetko si zoberiem.

Nie sme MY, som tu JA pre teba a TY. A ty to cez mužské ego nevidíš…To ego nás zabíja.

pexels.com

Bezbrehé množstvo večerov predtým som zaspávala s užieravým pocitom, o ktorom nikto nevedel, len ja…že ti nestačím, že nestíham, že nedávam dosť. Bezmocnosť pri pomyslení, že nie si pri mne šťastný, ma prenasledovala v biely deň ako tieň, v noci ako najhoršia mora. Ten pocit mi vyrážal dych a podlamoval kolená. Ten pocit si mi dennodenne vštepoval s každým padnutým kútikom pier vo chvíľach, keď tam mal byť úsmev.

Neviem odísť, nechcem, nedokážem to. Pohrávam sa s myšlienkou, či ma nezachráni iný muž, ako princ zo zamknutej komnaty.

pexels.com

To, čo sa v jednom okamihu zdalo ako nekonečné a pravé, bolo z rubu len pozliepané „čosi“ z falošných pocitov a nádejí. Ale nie tých mojich, tie boli skutočné. Obetovala som ti svoje bytie, môj život, srdce, dušu, auru. Myslím, že to bola tá chyba. No nevedela som inak, milujem ťa.

Bojím sa dňa, kedy privejú sledy náhod k môjmu tajnému trápeniu niekoho, kto tieto smutné riadky vo mne dokáže prečítať, aj keď sú neviditeľné. Bojím sa, lebo ťa milujem tak veľmi, že ma bude bolieť tvoj žiaľ, keď s ním odídem.

Jeden večer sa rozhodnem, a to ráno už bude bezomňa.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.