V živote každého človeka sú isté momenty, ktoré predčia čokoľvek. Tak napríklad keď som minule zapol telku a práve v tom momente sedel Robin Williams na Mattom Damonom na lavičke vo filme „Good Will Hunting“ a rozprával mu svoju pamätnú reč.

Alebo keď sa po práci cítim ako kôpka nešťastia a blikne mi správa od kamaráta, ktorému chýba tatarák a pivko k tomu.

Alebo keď sa zobudím s tradičnou erekciou a vedľa mňa leží krásna žena, ktorá je pripravená zdieľať so mnou najbližších 5..teda 25 minút intimitu. To sú momenty, kedy máš pocit, že je celý vesmír na tvojej strane.

ssfoto: viralthread

Nič nie je krajšie ako zobudiť sa a mať niekoho pri sebe – niekoho, kto ti dá ten pocit, že po tebe niekto túži. A nemusí to byť zásadne tvoj životný partner.

Ranný sex, to je ako čokoládová torta na raňajky. Je to uspokojujúce, proti pravidlám a dá ti to pocit, že si môžeš celý deň robiť absolútne čokoľvek.

Niekoľko štúdií dokázalo, že ranný sex robí ľudí zdravšími a šťastnejšími. Ja ale nie som na výskumy. Mám svoje vlastné dôvody, prečo ranný sex milujem.

  • Pretože si ho pamätám

Nielen alkohol je dôvodom, prečo si niekedy sex večer vôbec nepamätám. Raz minulé leto som sa zobudil v strede noci a asi 15 minút som sa nevedel rozhodnúť, či bol sex pod hviezdami dve hodiny predtým skutočný, alebo to bol len sen. Bol skutočný. Toto sa ráno nestáva.

w704foto: elitedaily

  • Vstaneš správnou nohou

Ranný sex tak ničí stres, že podľa vedcov môže tento benefit vytrvať aj sedem dní. Navyše, ranný sex posilňuje imunitu. Je to ako vitamíny… len lepšie.

  • Nemusíš ísť behať

Dobrý sex páli kalórie ako šialený. Prečo by ranná rozcvička musela byť nepríjemná?

  • Kto by nechcel deň začať orgazmom?

Vážne, kto?

elitedaily_simeonebecchetti-800x400foto: Simone Beccheti

  • Pretože aj tak nemáš šaty

Chceš počuť životnú radu od fantastického filozofa a jedného z najmúdrejších ľudí v histórii? Aristoteles povedal, „Ak sú všetci nahí, znamená to, že musíme mať sex.“

Vážne to bol múdry chlapík.

  • Je to intímnejšie

Tie prvé minúty po otvorení očí sú špeciálne. V tomto zriedkavom momente vidíš, ako tvoja láska (ok, nie vždy) vyzerá, ako znie a ako vonia. A to je to, čo ranný sex robí výnimočným. Žiadne šaty, mejkap, zubná pasta, priority.

  • Je lepší ako káva

Dobrý sex ťa nakopne oveľa viac ako šálka kávy. Ale pozor, tiež je návykový.

  • Môžeš po ňom bezpečne odísť

Toto platí špeciálne pre cudzie spálne. Ak chceš utiecť a nevieš ako, ranný sex je veľmi príjemný akt, po ktorom môžeš v pokoji odísť.

zdroj: elitedaily.com, titulná foto: elitedaily.com