instagram.com/amandainorlando

Začiatok vzťahu býva ten najkrajší.

Počas prvých týždňov sa nedokážete od seba odlepiť, chceli by ste spolu tráviť každú jednu minútu, na svet sa pozeráš cez ružové okuliare a v bruchu cítiš motýliky…

Čím dlhšie však spolu ste, tým to začína byť vážnejšie. Prvý taký dôležitý míľnik každého vzťahu sú tri mesiace. Ak už ste spolu vydržali doteraz, je vyššia šanca, že vám to bude klapať aj naďalej. Ak teda randíte viac ako tri mesiace, nasledovné veci by ste už mali maž absolvované.

Ste či nie ste spolu?

Tri mesiace je dosť dlhá doba na to, aby ste si ujasnili, či teda spolu ste alebo nie. Zväčša prvý mesiac býva taký, že sa oťukávate a len si užívate jeden druhého. Po troch mesiacoch už predsa musíte vedieť, či si dokážete spolu predstaviť svoj život alebo nie.

Milujem ťa

Ak už ste si prvú otázku vyjasnili a viete, že spolu chcete byť, je viac než pravdepodobné, že už padli slová ľúbim ťa alebo milujem ťa. Naše city dokážu niekedy vzplanúť veľmi rýchlo a za tie tri mesiace si mala dosť príležitostí ho poriadne spoznať.

Samozrejme, že toto nemusíte veľmi uponáhľať a ak sa na to zatiaľ jeden z vás necíti, netlačte zbytočne na pílu. Inak by sa mohlo stať, že sa jeden z vás zľakne a mohlo by sa to celé pokaziť. Keď to má prísť, príde to.

Plány o spoločnej budúcnosti

Keďže už viete, že spolu chcete ostať, je úplne prirodzené, že sa začnete baviť aj o spoločných plánoch a o spoločnej budúcnosti. Budete spolu bývať? Kam pôjdete na najbližšiu dovolenku? Aké máte plány na najbližší víkend? Už to nie je len ja a ty, ale budete rozmýšľať spolu ako my.

Spoznanie priateľov/rodiny

Je jasné, že obaja máte svojich vlastných priateľov a záľuby. Za tie tri mesiace ste sa už ale určite stretli. Ak to spolu myslíte vážne, budete chcieť, aby ten druhý vychádzal dobre aj s vašimi priateľmi. A čo sa týka rodiny, tu je to také otázne. Ak spolu chcete byť, rodičia ho už určite pozývali na slávnostnú večeru.

Nemusíš sa toho obávať. Čím skôr túto „povinnú jazdu“ absolvuješ, tým rýchlejšie z teba opadne ten veľký stres, čo na neho povedia.

Prvé nezhody

Ružové okuliare pomaly, ale isto odchádzajú a ty ho vidíš aj s prípadnými nedokonalosťami, ktoré si doteraz prehliadala. Možno už teda máte medzi sebou aj prvé nezhody, no to je len a len dobre. Aspoň budeš vedieť, že sa nad to dokážete povzniesť a zvládnete spolu aj to zlé.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating