Dnes už nie je ničím výnimočným, že sa ľudia po rokoch rozchádzajú. Často si zo vzťahu odnesú aj dieťa, ktoré pre niekoho v novom vzťahu môže byť aj prekážkou. Začala si randiť s chlapom, ktorý sa ti veľmi páči, no zistila si, že má dieťa a ty nevieš, čo teraz robiť?

V prvom rade by si si mala sama v sebe ujasniť zopár vecí ešte predtým, ako to začne byť medzi vami vážne, ty sa do neho zamiluješ, a potom to bude ešte ťažšie. Ak ty sama ešte nemáš dieťa, môže byť veľmi náročné prijať to „cudzie“. Všetko sa ale dá prekonať, záleží od toho, ako veľmi chceš.

Ty vs. dieťa

V prvom rade by si si mala uvedomiť, že už nebudeš pre neho jedinou a svoju lásku bude musieť rozdeľovať medzi teba a jeho dieťa. Niekedy sa totiž môže stať, že žena začne žiarliť na dieťa a v takom prípade môže nastať veľký problém. 

zdroj: Photo by Katie E from Pexels

Taktiež by si mala myslieť na to, že chlap s dieťaťom už má trochu iné priority a svoju dcérku či syna bude klásť vždy na prvé miesto. Je veľmi dôležité, aby ste sa veľa rozprávali a hneď na začiatku si vymedzili všetky hranice.

Dokážeš sa prispôsobiť?

Predstav si, že máte naplánovaný romantický víkend len pre vás dvoch, no on zrazu príde s tým, že si na víkend musí zobrať dieťa. Ako by si v takejto chvíli zareagovala? Priprav sa, že podobný scenár môžeš zažívať pomerne často, deti zvyknú ochorieť, niečo sa im stane a podobne. Budeš ochotná meniť svoje plány alebo si príliš sebecká na to, aby si sa večne prispôsobovala niekomu inému?

Zvládneš byť mamou?

Aj keď ešte nemáš svoje vlastné dieťa, priprav sa na to, že do istej miery budeš mamou partnerovmu dieťaťu. Predsa len, ak bude bývať s vami, budete prežívať každodenné záležitosti ako každá iná rodina. Varenie, starostlivosť o domácnosť, príprava detí do škôlky či školy, učenie a hranie sa s nimi a tak ďalej.

Povinností je naozaj veľa a dieťa nemôžeš odložiť len preto, že máš naplánované niečo iné alebo sa ti nechce. Si na toto všetko pripravená? Je veľmi veľa prípadov, kedy žena vychádza s partnerovým dieťaťom naozaj veľmi dobre, dieťa ju rešpektuje a majú medzi sebou pekný vzťah. Je dôležité, aby si si v sebe túto jednu vec ujasnila.

Stretávanie s jeho ex

Väčšina žien nechce o partnerových ex ani len počuť. Ty sa s ňou možno budeš musieť aj stretávať alebo s ňou inak komunikovať. Môže sa stať, že priateľ nebude mať čas a dieťa budeš musieť odovzdať jeho/jej mame ty sama. Dokážeš to?

Pomohli sme ti aspoň trochu v tom, aby si si všetky dôležité veci ujasnila? Ak áno, je to už len a len na tebe. V tomto prípade neexistuje žiadna správna odpoveď. Ty sama musíš vedieť, ako to cítiš a čo presne chceš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.