Bola by to iba jedna obyčajná cesta vlakom za jedným z najväčších dobrodružstiev môjho života, keby som v ňom však nezbadala teba. Nevedno, či si tak žiaril ty alebo to bolo tým slnkom prenikajúcim dnu do vagóna, ale vyzeral si ako anjel a ja som túžila iba po tom, aby si ma chránil naveky vekov.

Nebolo to tak dávno, a predsa len sa mi zdá, akoby som tento náš krátky spoločný príbeh prežila už pred rokmi. Možno mám tento pocit preto, že mi spomienka, ktorú práve opisujem, utkvie v pamäti už navždy. 

Sedel si v druhom rade sedadiel, kúsok odo mňa, čelom ku mne. Mala som tak možnosť uzrieť krásu tvojho tela, tvojej tváre, tvojich očí, do ktorých by sa mohol ponoriť celý Titanic. Verím, že pre tvoj šarm a pre tvoje prirodzené vyžarovanie by bol ochotný zomrieť nejeden z posádky.

zdroj: unsplash.com

 

Pamätám si, ako mi moja mama, ktorá v ten deň cestovala so mnou, aby ma vyprevadila, niečo rozprávala. Máš snáď dojem, že som ju počúvala? Tvoja krása ma opantala, nemohla som registrovať nič, čo sa nachádzalo a dialo okolo mňa. Ktovie, či som registrovala vôbec vlastnú existenciu a či som v tej chvíli, ako som ťa zbadala, nezaspala, a ty si sa mi len nesníval.

Snažila som sa pozerať do okna, len aby ste ma spolu s mojou mamou nepristihli, ako sa popod nos usmievam, pretože som bola totálne v rozpakoch. Áno, z teba.

Chcela som sa cítiť ako vo filme Cudzinec. Nasadnúť do vlaku, prejsť sa po vagóne a byť tvojou náhodou spoločnosťou. Chcela som, aby si sa na mňa díval tak, ako sa Frank díval na Elise. Chcela som, aby si mi kládol otázky o tom, či s tebou nezájdem na obed a ja by som ti na ne odpovedala, že ženy nemajú rady otázky. Následne by si mi sladkým tónom prikázal, aby som na ten obed s tebou naozaj zašla a ja by som prikývla, pretože po ničom inom by mi srdce neprahlo.

zdroj: unsplash.com

 

Pravdou však je, že sa to nestalo. Nebola som hollywoodskou herečkou a nehrala som vo filme, aby sa mi splnil sen, nad ktorým som sa po zvyšok cesty strávenej v tvojej blízkosti usmievala. Bolo to rande, na ktoré si ma nikdy nepozval, no ja som rada aj za to, že sa odohralo v mojej predstave.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.