Žena a muž sa smejú
Pexels/Cristian Darío

Okey, je čas nájsť si muža. Povedala som si, keďže sa môj vek zaokrúhľuje k číslu 30 viac, než k 20. Nikdy v živote som nemala vážny vzťah, ten najdlhší trval 3 mesiace a dokopy sme sa videli tak desaťkrát. Moje kamošky sú vo vzťahoch roky, vydávajú sa, majú deti, a ja … nechápte ma zle, milujem svoj život, svoju prácu, svoje záľuby, … ale bolo by pekné zdieľať to s nejakým mužom. Oplatí sa čakať na pravého?

Dlho som si všetko užívala, naučila sa fungovať ako single nezávislá žena, ale predsa len, po láske túži viac či menej každá z nás. Otázky typu kedy si niekoho nájdem, som sa už naučila ignorovať, no dnes viem, že by som tiež rada vedela, kedy sa ten pravý objaví. A či vôbec.

Tak som vzala osud do vlastných rúk a pustila sa do randenia.

Čakať na toho pravého je dnes jednoduchšie

Našťastie, nemusela som chodiť každý večer do baru a ukazovať výstrih na to, aby som niekoho zaujala. To nie je môj štýl. Dnes máme toľko zoznamovacích appiek, že je priam nemožné, aby sa nenašiel nikto, kto by ma zaujal. A tak sa aj stalo. Zhody na obrazovke ma naviedli na niekoľko schôdzok. Väčšina z nich dopadla smiešnou či trápnou príhodou, iným zase len chýbala tá povestná iskra na to, aby bolo aj druhé rande.

Až sa konečne našiel jeden, s ktorým bolo písanie naozaj záživné. Nebavili sme sa len tak o ničom, mali sme spoločné záujmy, páčil sa mi aj fyzicky. Z prvého rande bolo desiate a po toľkých rokoch sa zdalo, že mám niekoho, koho budem môcť nazvať svojím partnerom. Lenže, vo chvíli, keď zistil, že som k nemu naklonená, akoby sa prestať snažiť.

Neviem, či to robí každý chlap, že ak si nájde partnerku, už kašle na to všetko, čo jej ukazoval na prvých stretkách. Nehovorím o večeriach, ružičke, či inom ohurovaní, mám na mysli obyčajné veci, ako keď sa zaujímal o to, aký som mala deň. Už ho to akoby netrápilo, mal ma a nepotreboval ma ďalej okúzľovať tým, že je gentleman. Nie som naivka a nemám na očiach ružové okuliare, no nebaví ma vzťah s niekým, kto to hral, len aby ma zaujal a potom sa na všetko vy…

Áno, túžim po vzťahu, ale nie za takú cenu, aby som sa uspokojila s niekým, komu na mne naozaj nezáleží. Nie som až tak zúfalá na to, aby som sa držala vzťahu, pri ktorom mám hneď na začiatku pochybnosti. A tak si mažem jeho kontakt a radšej budem sama, než strácať čas s niekým, kto sa snaží iba chvíľku. Verím, že raz stretnem takého, ktorý mi aj po roku dokáže, že som sa rozhodla správne. Čakať na pravého stojí za to.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating