Podľa osobnostných typov Myersovej a Briggsovej existuje 16 typov osobností.

O type osobnosti INFJ sme už písali, celý článok si môžete prečítať tu. Psychológovia sa však zhodujú na tom, že najmilším typom osobnosti je typ ISTJ. Čím sa títo ľudia vyznačujú? Charakteristických je pre nich týchto 10 vlastností. 

Myersová a Briggsová definovali osobnosť ISTJ nasledovne.

#1 Ľudia vám hovoria, že ste staromódni a vy sami veľmi dobre viete, že máte mladé telo, no “starú dušu”. Máte jednoducho radi “staromódne” spôsoby a fascinuje vás, aký nádherný bol svet v minulosti.

#2 Ideálny deň je pre vás dňom, ktorý strávite doma a sami. Samotu totiž potrebujete na to, aby ste si dobili baterky. Takýto čas si totiž vychutnávate najviac. Niečo dobré si napečiete, prečítate si dobrú knihu a doprajete si relaxačný horúci kúpeľ. Čo je viac?

Photo by Noah Buscher on Unsplash

#3 Ste realistickí. A to je možno jeden z najväčších rozdielov oproti typu osobnosti INFJ. Takisto síce radi snívate s otvorenými očami, no veľmi dobre rozlišujete, čo je realita a čo sen. Realistické sú vaše plány, vaše vízie a aj vaše ciele.

#4 Najväčšie nadšenie vám spôsobia vždy maličkosti – milujete ich. Nepotrebujete kluby, luxusné dovolenky či alkohol na to, aby ste si naozaj užili. Hotovým zážitkom je pre vás hoci aj prechádzka miestnym parkom. Viete totiž, že krása sa ukrýva v tých najjednoduchších veciach.

#5 Ste skvelým zamestnancom. Ste precízni, lojálni a snaživí, preto sa veľa ISTJ osobností stáva “zamestnancom roka” alebo žne úspechy v podobe povýšení. Práca na voľnej nohe by však nebola ničím pre vás – uprednostňujete istotu.

pexels.com

#6 Stabilita a pravidelnosť sú vašimi prioritami. Ak je niečo nepredvídateľné a často sa to mení, stáva sa to pre vás hrozbou.

#7 Ste maximálne úprimní. Niektorí ľudia si to samozrejme veľmi vážia, no ako isto viete, iní to neznesú.

#8 Ľudia vás považujú za maximálne spoľahlivého človeka. Vedia, že keď raz niečo poviete, tak to jednoducho na 100% platí.

Photo by Tanja Heffner on Unsplash

#9 Považujete za svoje poslanie robiť svoju rodinu a svojich priateľov šťastnými. Veľakrát by ste preto spravili naozaj čokoľvek. Ak sa vám to nepodarí, považujete to za svoje osobné zlyhanie, čo však samozrejme nie je pravda.

#10 Ste veľmi pokojní a praktickí. Nič vás len tak ľahko nevyvedie z miery. Aj väčšie problémy dokážete vyriešiť s pokojom Angličana a veľmi efektívne.

zdroj: themindsjournal

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.