Pre niekoho možno neznáma či záhadná vedná disciplína, no psychológia je obľúbená a vyhľadávaná po celom svete. Nielen že ti môže pomôcť pri riešení problémov, ale uľahčí ti aj tvoj každodenný život. TikTokerka a mentálna koučka Karissa Wampler prednedávnom zdieľala triky, ktoré môžeš využiť pri komunikácii a jednaní s ľuďmi.

Určite sa ti už neraz stalo, že si pri konverzácii s niektorými ľuďmi nevedela, čo robiť, pretože ťa svojím správaním zneistili. Niekedy stačí, že povedia nevhodné slovo, ktoré sa ťa dotkne a už nevieš, ako pokračovať bez toho, aby si na sebe nedala niečo poznať.

Ak by si sa do takejto situácie ešte niekedy dostala, spomeň si na Karissu a jej psychologické triky. Ide v podstate o úplné maličkosti, ktoré ale dokážu urobiť zázraky.

@k.wampSNEAK PEAK of the full series will be on my YouTube 🤪🤫🔥 (link in bio) #psychology #advice♬ pov – Ariana Grande

Pri jednaní s ľuďmi využi tieto psychologické triky

1. Ak na teba niekto bude hľadieť na ulici/verejnosti, no nepoznáš ho, zadívaj sa na jeho topánky bez toho, aby si na sebe dala niečo poznať. Tak ho to zneistí, že radšej pôjde iným smerom a dá ti pokoj.

2. Ak sa niekto bude snažiť počas rozhovoru manipulovať ťa, prechádzaj pohľadom od jeho očí na čelo. Vykoľají ho to, že nebude vedieť ako pokračovať.

3. Ak budeš chcieť ukončiť rozhovor, ktorý ani nechceš viesť, počas rozprávania striedaj pohľad na ľavé oko, pravé oko a čelo toho druhého. Bude sa cítiť nepríjemne a rozhovor radšej ukončí sám.

4. Keď nabudúce stretneš niekoho nového a budeš chcieť urobiť dobrý dojem, počas rozhovoru sa sústreď na farbu jeho očí. Nebudeš tak nervózna a navyše budeš schopná udržať dlhšie očný kontakt. Získaš navyše niečo, čo si o danej osobe budeš pamätať.

5. Ak chceš, aby ti ľudia dôverovali, buď k nim úprimná a otvorená a neboj sa priznať si svoje chyby. Dáš im tak pocit, že s nimi zdieľaš niečo osobné.

Karissa všetkých 10 tiktokových videí dala dokopy a zverejnila ich aj na svojom YouTube. Budeš ich tam mať pekne pokope a kedykoľvek sa k nim budeš môcť vrátiť. Ktorý z nich by si chcela použiť najbližšie?

Zdroj: TikTok/k.wamp

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.