Žena a dve dcéry v záhrade
Pexels/Anastasiya Gepp

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Prvé jedlo

V tomto môžu mať novopečené matky taktiež chaos. Ak sa ťa téma príkrmov týka, môžeš vyskúšať ako prvé jedlo jeden druh zeleniny alebo ovocia. Zeleninu však vopred uvar v neosolenej vode, aby bola trochu mäkšia. Ponúkaj takto spracované jedlo bábätku 3 až 4 dni, aby si videla, či nemá alergickú reakciu alebo nespôsobilo nežiadané účinky. O 4 dni druh obmeň a tak pokračuj pár dní, dokým nevyskúša z každého niečo.

Avšak, je dôležité podotknúť, že niektorí skúsenejší ľudia odporúčajú začať s pečivom. Keď dáš väčšiemu bábätku do ruky kôrku z chlebíka alebo polovicu rožteka, neurobíš nič zlé. Nemusíš sa báť, že by to celé zjedlo. Väčšinou to len oslintá, ochutná pár omrviniek a takmer isto budeš mať zašpinenú celú kuchyňu. Dôležité je, že sa s pečivom zoznámi a bude vedieť, čo ho čaká.

Vzťah k deťom
zdroj: Pexels/Micah Eleazar

Pokračovanie

Ako dieťa rastie, odporúča sa jednu dávku mliečka nahradiť tuhou stravou. Väčšinou obed alebo olovrant, aby bolo zasýtené na dlhší čas počas dňa. Po pár mesiacoch môžeš začať s mäskom. To by malo byť tiež poriadne uvarené v neosolenej vode, aby nebolo surové a nespôsobilo dieťaťu problémy. Začni s kuracím mäsom a postupne vyskúšaj všetky druhy, aby si bábätko zvyklo.

Ku koncu ťa chceme uistiť o tom, že nezáleží na tom, či budeš robiť príkrmy doma alebo ich budeš kupovať hotové. Na tých z obchodu nie je nič zlé, veď šetria čas. Avšak, sú drahšie a peňaženka môže každý deň plakať.

Dôležité je, aby si vedela svoje dieťa nakŕmiť a nebolo hladné. Či už materským mliekom alebo umelým, domácim jedlom alebo kupovaným. Dieťa a jeho potreby sú na prvom mieste. Nie to, kto čo povie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife