Photo by Mika Baumeister on Unsplash

Vďaka konzíliu epidemiológov, infektológov a verejných zdravotníkov, dnes dochádza k uvoľňovaniu činností prevádzok. V pondelok o tom informoval Igor Matovič (OĽaNO). Kompletné znenie opatrenia súvisiace s postupným uvoľňovaním činnosti prevádzok v prvej fáze je na stránke Úradu verejného zdravotníctva SR.

Oddnes sú otvorené aj obchody a prevádzky služieb s rozlohou do 300 metrov štvorcových, služby verejného stravovania, avšak iba cez predajné okienko.

Využívať sa už budú:

Vonkajšie športoviská pre bezkontaktné športy bez využitia šatní a toaliet a bez obecenstva.

Služby dlhodobého ubytovania bez stravy.

Vonkajšie trhoviská podľa stanovených podmienok.

Predajne automobilov, motoriek a autobazárov sú tiež otvorené.

Upravuje sa aj vyhradený čas v obchodoch pre seniorov z pôvodnej 9 až 12 hodiny na 9 až 11 hodinu, a to iba počas pracovných dní. Po novom budú mať seniori vyhradený čas vo všetkých obchodných prevádzkach.

Ústredný krízový štáb na svojom rokovaní 21. apríla uložil Úradu verejného zdravotníctva SR úlohu vydať opatrenie pri ohrození verejného zdravia, ktorým zakáže alebo obmedzí činnosť prevádzok v rozsahu uvedenom v záväznej časti tohto opatrenia a zároveň uloží prevádzkovateľom maloobchodných prevádzok a prevádzok poskytujúcich služby povinnosť dodržiavať protiepidemické opatrenia.

“Nerešpektovanie opatrenia je správnym deliktom, za ktorý príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva uloží pokutu vo výške do 20 000 eur,” uviedol hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas.

Zdroj: SITA, ÚVZ SR

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News