…tak si ma získaj.

Antoine de Saint-Exupéry v jeho najznámejšej knihe Malý princ vedel veľmi dobre o čom píše. V mojom najobľúbenejšom príbehu o skrotenej líške sa skrýva viac, než sa na prvý pohľad môže zdať.  Problém, ktorý je v súčasnej dobe vo vzťahoch populárny a stretávam sa s ním celkom často je trvácnosť vzťahu. Dnes už  dokonca existujú rôzne úsmevné vtipy o tom, akú krátku životnosť majú niektoré vzťahy. My ľudia sme netrpezliví. Chceme veľa vecí, a chceme ich čo najskôr. Ak sa nám niekto zapáči, snažíme sa ho zo všetkých síl získať. Čím skôr – tým lepšie. Nedávame si toľko námahy s tým, aby sme ho dobre spoznali. Často nám stačia základné informácie o človeku, pre ktorého strácame hlavu. Doslova padáme do lásky. Škoda len, že je pre nás tento pád často veľmi bolestivý.

zdroj: unsplash.com

V príbehu o líške a malom princovi je krásne opísaná podstata vytvorenia puta. Je to prirodzený proces, kedy si po malých kúskoch získavame niekoho náklonnosť. Líška sa každým dňom približuje o kúsok bližšie. A malý princ sa postupne začína tešiť na hodinu, kedy ju má opäť uvidieť. Pomaly sa mu dostáva pod kožu a z líšky, ktorých je na svete tisíce, sa práve tá jeho stáva jedinečnou. Kiežby sme si z tohto vedeli zobrať príklad.

Doprajme si dostatok času na to, aby sme sa takpovediac skrotili. Nechajme si priestor na to, aby sme druhého dobre spoznali. Zistime , čo má rád, čo sa mu páči a čo nie. Aké má názory a postoje. Nič, čo sa vybuduje zo dňa na deň nemôže trvať veľmi dlho. Práve čas, ktorý sme investovali do spoznávania inej osoby ju robí tak drahocennou.

Buď divoká, pokým nenájdeš niekoho, kto stojí za to.

Odhaľuj sa postupne a pomaly.

Dovoľ niekomu byť jeho líškou…

…ale až po tom, čo si ťa skrotí.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.