Si vo vzťahu. Čo teraz? Máš svojho vysnívaného muža.

Viem čo teraz, drahá. Staraj sa. O seba. O neho. O ten vzťah. Láska a zamilovanosť, to nie sú len motýle v bruchu a šťastie. To nie sú len zamilované prechádzky ruka v ruke. To nie sú len presnené noci, prevolaný paušál, pretože sa neviete dočkať, až spolu budete osobne. To nie sú len tie rozhovory pod dekou so šálkou kávu v ruke. Všetko je príliš krásne, ale to, čo je príliš krásne je aj tá sila, ktorú to prináša.

Láska, to sú aj kompromisy. Keď budeš chcieť ísť do divadla ale on bude chcieť ísť do kina. Keď budeš chcieť ísť s kamarátkami von a on ťa nepustí. Keď bude chcieť ísť on na pivo ale ty budeš mať už iné plány.

Láska, to sú aj hádky. Hádky, ktoré do vzťahu patria, tak sa ich neboj. Neboj sa ich, pretože vtedy vieš, že tvoju mužovi na tebe ešte záleží. 

zdroj: thegroundtruthproject.org

Potom, potom keď zostane ticho, uvedomíš si, že je niečo zle. 

Zlatko, nežalám si, aby sa ti to stalo. Aby ste znova boli obaja zlomení, keď ste našli lásku. 

Vďaka láske rastieme, kvitneme a sme šťastnejší. Láska nás robí lepšími. 

No chce to čas. Raz som čítala jeden citát, kde bolo napísané, že nemôžeme chcieť lásku hneď, ak chceme aby vydržala dlho. Je to pravda. Láska je niečo, na čom sa musí neustále pracovať.

Je to niečo, o čo sa musíš starať. Sú to aj tie dni po hádke, kedy sa cítiš zle, ale sú to aj tie dni, kedy sa cítiš dobre a smeješ sa tak, až ťa bolí brucho.

Je to ten moment, kedy ťa ten druhý pobozká ráno na rozlúčku do práce a večer pred spaním. Je to ten moment, kedy ti zavolá, a povie ti, že ťa miluje. Len tak, pretože aj keď je zaneprázdnený, nájde si čas na teba.

Prosím, staraj sa teraz o tú lásku, čo máš. 

Pracuj na nej. 

Budeš za to vďačná. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.