Prosím, zapamätaj si, že nie všetky veci, ktoré vidíš na sociálnych sieťach sú pravdivé. Ľudia radi ukazujú iba pozitívne veci zo života – na tie zlé nie je nikto zvedavý. Avšak, potom si ostatní ľudia myslia, že ich život je zlý. Nie je to pravda. Zlé a nepekné veci sa dejú každému a občas majú všetci ľudia deň blbec.

Deň, kedy sa všetko kazí, všetko rozbíja, všetko padá z rúk a nadávky sa len tak sypú. Instagram a iné sociálne siete neodzrkadľujú reálny život. Sú to útržky zo života, ktoré sú pekné.

zdroj: jumpstory.com

Prosím, neporovnávaj sa. Nežiješ život nikoho iného, len ten svoj. Neži v číslach a nedívaj sa na ne ani pri ostatných ľuďoch. Nemusí ťa zaujímať váha ženy, ktorú poznáš z Instagramu. Nemusí ťa zaujímať to, koľko zarába žena, ktorú sleduješ. Nemusí ťa zaujímať to, že niekto stihne za deň veľmi veľa vecí, no ty nestihneš ani tretinu z nich. Nemusí ťa zaujímať to, že má tvoja spolužiačka výborné známky, pretože nevidíš všetko, čo sa za tým skrýva.

Máš život, ktorý žiješ najlepšie ako vieš, prečo by si sa mala porovnávať s niekým, kto je nastavený inak, než ty? Kto má úplne inú výšku, váhu, aj vek? Kto má iné vzdelanie? Kto má odlišné možnosti? Porovnávanie ešte nič dobré neprinieslo, naopak – len samé trápenie a váhanie nad sebou. Som dosť dobrá? Prečo nemôžem byť ako ona? Čo robím zle/inak, než ostatní ľudia? Tieto myšlienky by si mala z hlavy vytesniť, pretože budeš frustrovaná a prinesie ti to zlú náladu. 

zdroj: Photo by Julia Caesar from Unsplash
Stále si pamätaj, že Instagram nie je realita a každý na tejto sociálnej sieti žije aj normálny život.

Reálny život je oveľa viac dôležitejší, než ten, ktorý ukazuješ na sociálnych sieťach. Nesmúť z toho, že sa ti niečo nepodarilo, že máš pár kíl navyše, že ste sa s priateľom pohádali, že nemáš najlepšie známky v triede, že neješ každý deň šalát…dalo by sa ešte pokračovať, no tebe stačí iba uvedomenie si toho, že je v poriadku, keď občas život nie je v poriadku. Stáva sa to každému.

Dokonalý život by ťa dlho nebavil. Buď šťastná, že vie byť život pestrý a každú jeho minútu si užívaj (aj bez toho, aby si o tom informovala všetkých na Instagrame).

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.