V dnešnej dobe ak napíšeš na smsku či správu na Facebooku príliš skoro, si príliš nedočkavá, túžiš až moc po frajerovi a sama to nezvládaš. Ak si vypýtaš na niekoho kontakt či číslo, si netrpezlivá a nemôžeš urobiť prvý krok, pretože si dievča. Asi si za to môžeme i samé. Dáme iba videné a čakáme ešte 5 minút, veď nech si počká chlapec. Alebo neodpíšeme na smsku aspoň takých 10 min. Nech si myslí, že nie som stále na mobile.

No dobre. A už dosť. Toto nie je o ženách, ktoré idú podľa dnešných „komunikačných pravidiel“. Ani Vás nejdem poučovať, kedy odpísať.

Ja len hovorím: Prosím, nemiluj potichu. Ty, žena či muž. Starší, mladší.

Jeden z mojich najkrajších pocitov je, keď môžem šťastne hovoriť o mojom mužovi. Teda priateľovi. Nie je to sebectvo, či to, že sa chválim. Je to pocit, kedy som šťastná a viem, že mojich priateľov a rodinu poteší to, že som si našla spriaznenú dušu. Nemám rada, keď sa o láske mlčí. Je krásne vidieť i tajomno, ale mám pocit, že čím ďalej, sú reči o pravej láske vzácne. Hovoríme iba o povrchnostiach. Čo mi ten starý kúpil alebo že sme zas boli v kúpeľoch. Ak mi takto odpovie na otázku: „A čo vy ako? Čo Váš vzťah.“ a pritom sme si blízke, rozmýšľam, či som ešte staromódna, alebo sa ozaj snažím ceniť si pravé hodnoty.

stocsky.com

Rada mu píšem, že mi chýba. Rada mu hovorím, že je mojim šťastím. Nehanbím sa ospravedlniť, keď urobím chybu. Nečakám, pokiaľ mi zavolá on prvý či napíše rannú sms. Proste vyjadrím to, čo cítim. Riadim sa pravidlom, že nikdy neviem, dokedy tu budem. Možno je to trochu morbídne, keďže mám 20, ale naozaj, čo je isté? V čom máš istotu? V podstate v ničom. Preto milujem každý deň, snažím sa odpúšťať, ďakovať a chváliť môjho muža. Kedy vyjadríš svoje pocity, ak nie teraz?

To isté hovorím i tomu môjmu. Nemiluj ma potichu. Rozprávaj o tom. Vyjadri sa. Nebráň sa tomu. Pretože ak miluješ potichu, láska sa zľakne a odíde. Láska sa má velebiť, má dýchať a žiť!

gettyimages.com

Nechcem milovať potichu! Ani ty nemiluj potichu. Hovor o svojich pocitoch, o tom, čo cítiš. Nepremárni ani sekundu, aby si sa skrývala. Neskrývaj sa pred láskou. Prijmi ju. Možno ti budú hovoriť, že si bláznivá a že nevieš čakať. Nečakaj. O to práve ide!

Skvelé ženy!

Skvelí muži!

Vy, ľudia!

Prosím, nemilujte potichu!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.