Problémy so spánkom

Problémy so spánkom ti môžu veľmi otravovať život. Chýbajúca energia počas dňa, neskutočná únava, zlá nálada. Je toho dosť, o čo môžeš prísť kvôli spánkovým problémom a obzvlášť kvôli dlhému a ťažkému zaspávaniu. Vďaka týmto 5 overeným veciam ťa problémy so zaspávaním prejdú a znova sa budeš tešiť večer do postele.

Aromaterapia

Niektoré vône majú upokojujúci efekt a dokážu uvoľniť tvoje telo a myseľ. Napríklad, zopár kvapiek levanduľového alebo harmančekového oleja ti takýto relax vedia stopercentné zaručiť. Olej si môžeš nakvapkať do vonnej sviečky, do aróma difuzéru alebo si kúpiť špeciálny voňavý sprej na posteľnú bielizeň.

Kalcium alebo vápnik

Zamýšľala si sa niekedy nad tým, prečo častokrát deťom pred spánkom dávajú napiť z teplého mlieka? Pretože mlieko obsahuje kalcium, ktorý stimuluje produkciu spánkových hormónov. Takže pohár teplého mlieka, tvaroh alebo jogurt pred spánkom ti rozhodne neuškodia a len naopak pomôžu.

Meditácia

Tí, čo vedia meditovať a robia to často, nikdy nemajú problémy so zaspávaním a spánkom. Vďaka meditácii dokážeš vyhnať z hlavy všetky nežiadúce myšlienky a naladiť sa na spánok. Začni aspoň 10-minutovou meditáciou každý večer pred spaním a uvidíš, ako to prospeje nie len tvojmu spánku, ale aj kvalite tvojho každodenného života. 

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife