pexels.com

Bolo niečo krátko po veľmi škaredej búrke, ktorá zničila všetku krásnu prírodu jestvujúcu na tomto svete. Všetko prišlo tak nečakane, neplánovane. Jednoducho to prišlo a v nepravú chvíľu. To nové zjavenie sa snažilo narušiť sled mojich pocitov po desivej búrke. Snažila som sa ho dostať čo najskôr preč.

Zo dňa na deň sa v mojom živote objavil niekto, koho som ani neprosila, aby prišiel. Vtrhol do môjho mizerného života a pokúšal sa ma zmeniť a ukázať mi to dobré. Pokúšal sa mi ukázať tú svetlú stránku tohto (môjho) života.

Pozornosť, starostlivosť, úprimnosť. Áno to všetko som potrebovala a chcela, ale nie takto.

unsplash.com

Prišla do môjho života so zlým načasovaním. Nevedela som, ako sa jej zbaviť. LÁSKA ty si prišla do môjho života so zlým načasovaním. Nechcela som ťa vo svojom živote, nie v tom najhoršom možnom období, keď som potrebovala byť sama. 

Pochopila si, čo od teba chcem a vyžadujem, ale zistila si to celkom neskoro, kedy už bolo po všetkom. Po tom všetkom, čo som si s tebou prežila som si od teba potrebovala dať pokoj. No ty nie a nie. Odohnala som ťa od seba preč po dobrom, nevyšlo to. Chcela som ťa zabiť, zničiť, aby si už neexistovala. Stále si sa snažila ma presvedčiť, že bez teba neviem žiť, že bez teba je môj život ničím. Lenže…

Opak je pravdou. Život bez teba má zrazu zmysel a ja som v ňom našla samú seba. Konečne môžem byť sama sebou, takou akou som vždy chcela byť. Konečne som objavila vo svojom živote aj to dobré. Tie krásne stránky môjho života sa ukázali a ja som začala „nový život“.

pexels.com

„Túžime po láske a rozkoši – a nachádzame ju s bolesťou.“
 Alexej Nikolajevič Arbuzov 

Áno aj ja som túžila po láske a rozkoši, keď som ešte verila v pravú lásku. No dnes viem, že skutočná láska sa hľadá ťažko. Málo ľudí ju nájde a ešte menej si ju zaslúži. V živote to už takto proste je.

„Láska nebolí. Bolí len milovať nesprávneho človeka.“

Beyoncé

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife