Každá žena je vždy s niečím nespokojná. Nepáčia sa mi moje nohy, moje prsty na rukách, moje vlasy… Večná nespokojnosť sprevádzaná myšlienkami typu: nepáči sa mi moje telo, moja osobnosť. Väčšina žien chce byť perfekcionistka. Všetko chceme mať dokonalé. Kladieme na seba nároky, ktoré od nás nikto iní neočakáva. Dávame si ciele, ktoré sú nesplniteľné, motivujeme sa slovami: čo keby, čo ak.

Sme bojovníčky. Bojujeme so svetom ale ešte častejšie bojujeme samé proti sebe. Myslíme si, že ostatní nás odsudzujú a stále je čo vylepšovať. Zabúdame však na to, že my samé sme pre seba tie najväčšie kritičky. Nikto si nevšimne, že tvoj malíček na nohe je trošku krivý alebo, že to znamienko, z ktorého máš nočné mory vidieť. Kritizujeme samé seba, bojujeme s veternými mlynmi, ktoré sme samé roztočili. Tvárime sa ako feministky no vo vnútri sme malé dievčatká s pošliapanými ideálmi a princípmi. Chceme princa na bielom koni, ktorý by nás zachránil. Ale pred kým? Pred nami samými?

Mali by sme svoje telo milovať. Každá žena je krásna, dokonalá, perfektná. Telo je náš chrám a my ho ničíme. Plastické operácie, tony makeupu, korzety, drastické diéty. Zahrávame sa s osudom, hazardujeme so svojím zdravím a z akého dôvodu? Chceme sa podobať na nereálne ženy z billboardov, magazínov či instagramu? Ale pri tom si neuvedomujeme, že ich fotky sú vyretušované a to čo nám ponúka marketing je len slabým odvarom skutočnosti.
Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com
Môžeme to zmeniť, byť šťastné spokojné, vyrovnané, milované. Stačí tak málo. Začni od seba, postav sa pred zrkadlo a povedz si : Som krásna. Koľko z nás to dokáže? Pozerať sa na seba s vďačnosťou, spokojnosťou, odvahou. Mali by sme to robiť, pretože zvládneme všetko na svete. Nedokážeme však oceniť našu jedinečnosť a začať mať radi samú seba. Mnoho žien zápasí so svojím vnútorným hlasom, ktorý neustále podkopáva ich sebavedomie. Umlčte ten hlas a nedajte mu šancu. Prijmite samú seba so svojimi nedostatkami i prednosťami, pretože jedno bez druhého by nemohlo existovať.

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.