Žena a muž majú priateľstvo s výhodami
Pexels/Vitaliy Izonin

Niektorí takýto vzťah milujú, iní sú zásadne proti tomu. Nemôžeme však povedať, že priateľstvo s výhodami nemá tých výhod naozaj dosť. Avšak, každý kto do neho ide, musí dodržať isté pravidlá, ktoré by si obaja mali na začiatku stanoviť. To hlavné je, že milovanie sa neprenesie z postele aj do ich sŕdc. Ale, dá sa naozaj do takéhoto „kamaráta“ nezamilovať?

Dnes už nie je tak nezvyčajné, že si žena nájde muža, s ktorým vlastne nechce udržiavať plnohodnotný vzťah, ale mať ho len na uspokojenie túžby. Nie každá totiž nájde toho pravého a niekedy sa zdá, že je už snáď predurčená na single život. Môže sa stať, že sa nájdu takí dvaja, ktorým to funguje v posteli, no inak v tom nevidia zmysel. A tak sa zhodnú na tom, že si to budú užívať.

Priateľstvo s výhodami musí mať hranice

Obaja do toho idú s tým, že nemôžu očakávať nič viac. Že nemajú právo zasahovať do súkromia toho druhého, že sa nevlastnia a nemajú dôvod vzájomne na seba žiarliť. Avšak, naozaj môžeme povedať citom nie, ak s niekým trávime toľko času? Keď nám po každom milovaní vybuchujú v tele pocity spokojnosti? Pravdou je, že je len malé percento párov, kedy sa ani jeden z nich skutočne nezaľúbi.

Skôr či neskôr, muž alebo žena, začne cítiť niečo viac. V jeden moment tam bude ležať a uvedomí si, ako je im dobre. Ich vzťah založený len na fyzickom spojení, je lepší, než akýkoľvek iný, ktorý kedy zažili. Nie sú tam dôvody na hádky, ani na výčitky, žiadne očakávania, žiadne obmedzovanie, … nezaviazali sa k ničomu inému a zistili, že je to ideálne. Lenže, čím dlhšie si to budú takto užívať, tým viac do toho spadnú.

Je viac ako pravdepodobné, že sa aspoň jeden človek z takého páru zamiluje. A častokrát si to nechá pre seba, aby nezničil to, o čom bola ich dohoda. Samozrejme, existujú aj výnimky, no vtedy musí ísť o naozaj silné osobnosti, ktorým to takto vyhovuje a absolútne rešpektujú hranice, ktoré si stanovili. Ale sme predsa len ľudia. Ak ti je s niekým dobre, chémia ovplyvní aj tvoje srdce.

Aký máš názor na priateľstvo s výhodami ty?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating