Ženy, medzi ktorými je priateľstvo

Niekedy je až vtipné, ako sa z človeka, ktorý vám je vrcholne nesympatický, stane váš najlepší kamarát. Zatiaľ, čo z človeka, ktorého považujete za svoju spriaznenú dušu, sa stane zradca či cudzí človek. Nuž, aj také býva priateľstvo.

Na vlastnej koži mám tento zákon schválnosti odskúšaný. Mojou momentálne najlepšou kamarátkou sa stalo dievča, s ktorým sme si vymieňali vražedné pohľady už pri našom prvom stretnutí. Nikdy by ma ani nenapadlo, že ju raz budem nazývať BFF. Ale je to tak nemožné sa stalo skutočnosťou.

Aj napriek tomu, že som pre ňu bola jedna namyslená „pipka“, sa naše cesty spojili. A to úplnou náhodou. Tou náhodou myslím spoločný tréning vo fitku. Mám pocit, že to bolo niečo ako priateľstvo na druhý pokus. Nakoľko po spoločne strávenej hodine som sa ponúkla, že ju odveziem domov. Celú cestu sme preklábosili. A spoločne sa smiali na tom, čo sme si jedna o druhej mysleli.

Takéto priateľstvo zažil snáď každý z nás.

Takže mi isto dáš za pravdu, keď poviem, že to sú tie najsilnejšie priateľstvá. Kamarátka, s ktorou sa poznáme roky a dala by som za ňu aj ruku do ohňa, ma nemala problém zradiť a ublížiť mi.

Tá, ktorá sľúbila, že tu bude vždy so mnou, odišla. A tá, ktorá ma neznášala, tu je doteraz a pomáha mi vstať vždy, keď spadnem. A ja som tu pre ňu keď potrebuje o niekoho oprieť. Pretože presne o tom je priateľstvo. Neprezívate spolu len tie šťastné chvíle, ale stojíte pri sebe aj vtedy, keď sa nedarí.

Som veľmi vďačná, že sa mi v živote objavil takýto človek, ktorý ma dokáže pochopiť aj keď mu nedokážem vysvetliť, čo sa deje. Je to ako by sme boli naladené na rovnakej vlne a rozumeli si aj bez slov. Každý si zaslúži mať niekoho takého vo svojom živote.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife