Napísala som ti to už nespočetne veľakrát. Dohovárala ti. Snažila sa ti pomôcť všelijako. Neúspešne. No mňa tak veľmi bolí, že práve ty sa trápiš. Ty, ktorá si bola stále vysmiata, veselá a tá, ktorá dávala silu iným.

Viem, že to je pre teba teraz ťažké a ver, že ja ti rozumiem najlepšie. Si osobou, na ktorej mi neskutočne záleží a veľmi, ale že veľmi ma bolí, keď ťa vidím takto. Smutnú, sklamanú, nešťastnú. Najlepšie dievča, ktoré poznám ostalo so zlomeným srdcom. Chcela by ti zase povedať, čo som už párkrát povedala. On za to nestál, príde lepší a každým dňom naňho budeš myslieť menej a menej. Rozumiem, že ti je teraz ťažko, ale prvé, čo musíš spraviť, je prerušiť s ním kontakt. Nadobro sa vzdať konverzácie a rozhovorov s ním. Prekonaj samú seba, vymaž ho. Z facebooku, z instagramu. Nehovorím, že ho máš hneď vymazať zo svojho srdca, no tým, že ho neuvidíš viac online či žiadne jeho fotky, bude sa ti zabúdať jednoduchšie. Máš svoju hrdosť, si úžasná žena, najlepší parťák a hlavne človek s dobrým srdcom. A ja nechcem, aby si prežívala to, čo som niekedy prežívala ja. Preto počúvaj ďalej. Mne to takto nikdy nikto na rovinu nepovedal.

 

Prosím otvor oči a uvedom si, že  tento chlap bol len ďalšou zastávkou v tvojom živote. Priniesol ti do života veľa krásnych chvíľ, no tu sa jeho poslanie končí. Ak to chcel ukončiť on, prosím, otvor mu dvere, máš na lepšieho. Na milšieho, na galantnejšieho, na chlapa, čo si tvoje srdce hrdo vybojuje a nikdy viac mu neublíži.

Viem, že o láske a ďalšom vzťahu teraz nechceš ani len počuť, teraz je pre teba najdôležitejšie, aby si si našla niečo, čo bude tvoj voľný čas vypĺňať na 120 %. Nehľadaj prosím len tak povrchne, ale rob to, pri čom sa tvoje srdce bude skutočne radovať. Iba tak budeš opäť šťastnejšou.

 

Odstráň spomienky naňho. Mám na mysli fotky v tvojom notebooku, v tvojej izbe, v telefóne. Vytvor prázdne miesto. Toto miesto vytvor preto, aby ho mohli zaplniť iné krásne okamihy, ktoré s ním už našťastie nebudú mať nič spoločné. Viem, ja viem, že to je pre teba ťažké, no ber ohľad teraz na seba. On si ťa nezaslúži! Daj mu zbohom! Si stvorená pre šťastný život, ktorého minúty budú napĺňať každú bunku tvojho tela, nie na trápenia sa preňho! Viem, že si ho milovala, no tomu je koniec. Je čas posunúť sa ďalej a postaviť sa na vlastné nohy.

 

Ver mi, ani toto trápenie nebude trvať naveky, hoci sa ti to teraz zdá. Niektoré veci pochopíš až po čase. Až po čase ti začnú dávať zmysel a všetko do seba bude zapadať. Mne trvalo dlho kým som sa z takýchto chvíľ dostala, no dostala som sa. Nechcem, aby si sa trápila tak dlho ako som sa trápila ja. Ty si ma dvihla keď mi bolo ťažko. Ty si bola pri mne stále keď som to potrebovala, ba aj vtedy som už pomoc odmietala. Stála si pri mne, pretože ti na mne záležalo. Zotrvala si pri mne aj vtedy keď som akejkoľvek pomoci bránila a nechcela si priznať pravdu.

 

Nechcem, aby si sa na mňa za tieto kruté slová hnevala (ver, že mne je najťažšie ti opäť lámať srdce), no chcem pre teba dobro za každú cenu a on rozhodne dobrom neprekvital. Záleží mi na tebe, pretože ja ťa poznám ako nikto iný. A ja veľmi dobre viem, že pod tou maskou nebojácnosti, neslušnosti a drsného výrazu sa skrýva úprimné a čisté srdce, ktoré túži po láske. Ver mi láska, dočkáš sa. Som tu pre teba kedykoľvek to budeš potrebovať. Cez deň, v noci, stále. Nikdy na to prosím nezabudni.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.