Hlava štátu Zuzana Čaputová dokázala spojiť príjemné s užitočným. Na svojej pracovnej ceste získala ďalšie cestovateľské zážitky a to priamo na Slovensku. Sledovateľom odkázala, že hoci sa skomplikovala dovolenková sezóna kvôli koronavírusu, aj naša krajina má svoje čaro. O všetkom informovala na svojom instagramovom profile.

“Špecifické leto počas pandémie môže byť pre mnohých príležitosťou objavovať zaujímavosti a krásy Slovenska,” napísala v úvode príspevku. “Aj preto som na svojej pracovnej ceste v Banskobystrickom kraji navštívila raritnú Čiernohronskú železnicu,” informovala pani prezidentka.

Z akého dôvodu je táto železnica taká vzácna? Patrí medzi národné kultúrne pamiatky. Jej trasa vedie údoliami Čierneho Hronu, medzi obcami Čierny Balog, Chvatimech, Hronec, Vydrovo a Dobroč. Verejnosti je dostupná hlavne vďaka ľuďom, ktorí ju dobrovoľne opravovali počas letných prázdnin v 80. a 90. rokoch. Čím je však taká vzácna pre pani prezidentku?

“Ak budete v tomto kúte Slovenska, odporúčam ju navštíviť. Podporujem aj zámer kraja pre elektrickú Čiernohronskú železnicu, ktorá bude ekologickejšia a stane sa aj súčasťou integrovanej dopravy v kraji,” uzavrela Zuzana Čaputová.

View this post on Instagram

Špecifické leto počas pandémie môže byť pre mnohých príležitosťou objavovať zaujímavosti a krásy Slovenska. Aj preto som na svojej pracovnej ceste v Banskobystrickom kraji navštívila raritnú Čiernohronskú železnicu.
Železnica je národnou kultúrnou pamiatkou a vedie údoliami Čierneho Hronu, medzi obcami Čierny Balog, Chvatimech, Hronec, Vydrovo a Dobroč.
Krásne výhľady z nej si dnes môžeme vychutnať hlavne vďaka skupine mladých nadšencov, ktorí ju v 80. a 90. rokoch počas letných táborov dobrovoľnícky opravovali a zachraňovali.
Ak budete v tomto kúte Slovenska, odporúčam ju navštíviť. Podporujem aj zámer kraja pre elektrickú Čiernohronskú železnicu, ktorá bude ekologickejšia a stane sa aj súčasťou integrovanej dopravy v kraji. #zuzanacaputova #mojaprezidentka #nasaprezidentka #slovensko #slovakia #ciernohronskazeleznica #ciernybalog #vlak #train #turizmus #tourism #bbsk #priroda #nature #dnescestujem #prezidentka

A post shared by Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova) on

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.