Social Awards
Instagram/jan_kolenik, Instagram/lucidstyle_official, Instagram/fero_joke

Včera večer sa konalo prestížne odovzdávanie cien SOWA. Ide o anketu, v ktorej ľudia hlasovali pre svojho najobľúbenejšieho a najlepšieho influencera. Mená nominovaných z druhého kola si môžeš pozrieť TU, no teraz je už o všetkom rozhodnuté.

Galavečer moderoval Viktor Vincze a Zuzana Kubovčíková Šebová, ktorá svoju prvú moderátorskú úlohu zvládla bravúrne. Keďže včerajší event končil neskoro večer a ty si možno v polovici zaspala, v krátkosti ti zrekapitulujeme víťazov jednotlivých kategórií, ktorých bolo spolu 13.

Prestížne ocenenia influencerov boli odovzdané

Krása

Odovzdávanie cien Social Awards začalo kategóriou Krása. Sošku si odniesla vizážistka Lucia Sládečková, ktorú možno poznáš pod umeleckým menom Lucid Style. Tá bola z tejto prestížnej ceny veľmi nadšená.

YouTube

Sošku v kategórii YouTube si odniesla Sandra Sviteková, ktorá má pod palcom profil Dejepis inak.

Šport

Ocenenie za prínos na sociálnych sieťach v oblasti športu získal vždy usmiaty zápasník Attila Végh.

Hudba

V kategórii Hudba si doniesla ocenenie speváčka a raperka Simona Hegerová alias Sima.

Cestovanie

V tejto kategórii si ocenenie influencerov prebral Martin Bardún, ktorého možno poznáš z profilu Milan Bez Mapy.

Spoločenská zodpovednosť

Na sociálnych sieťach okrem zábavných a fashion profilov nájdeš aj tie vážnejšie, ktoré sa snažia pomáhať a čosi ťa aj naučiť. Cenu v kategórii Spoločenská zodpovednosť si odniesla Zuzana Kovačič Hanzelová.

Zábava

V oblasti zábavy to asi bolo aj jednoznačné. Z troch nominovaných totiž vyhral František Košarišťan, ktorého všetci poznáme ako Fera Joke.

Podcast

Aj kategória s názvom Podcast bola tak trochu jasná. Za Adelu Vinczeovú s reláciou Trochu inak s Adelou sošku prevzal jej manžel Viktor Vincze.

Jedlo

Keď si anketu o najlepšieho influencera dopozerala do konca, možno ťa prekvapilo, že Martin Pyco Rausch moderovanie a mikrofón vymenil za varešku. Začal totiž variť a na Instagrame ho nájdeš pod menom Mr. Pyco. Aj on si teda zo včerajšieho galavečera odniesol sošku v kategórii Jedlo.

Herec/Herečka

Nič prekvapivé nás opäť nečakalo v oblasti herectva. Ocenenie v kategórii Herec si odniesol fešák Ján Koleník.

Osobnosť médií

Ocenenie v kategórii Osobnosť médií získala investigatívna novinárka Kristína Kövešová.

Cena poroty

Predposledná kategória odovzdávania cien bola výnimočná. Išlo o cenu poroty, ktorú si odniesla nezisková organizácia Post Bellum.

Top SOWA

Prichádzame k najhlavnejšiemu a poslednému bodu včerajšieho večera. Najlepším slovenským influencerom sa stal Fero Joke.

Všetky prestížne ocenenia influencerov teda boli odovzdané a výhercovia sú nadšení. Večer nám spríjemnili aj speváci Celeste Buckingham, Adam Pavlovčin, Tina, Yael a Martin Klinčúch. A čo na galavečer povieš ty? Vyhrali tvoji favoriti?

Tu si môžeš pozrieť všetkých ocenených

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News