Ako byť šťastná

Čo je šťastie? Dokážeme ho vôbec definovať? Pre každého znamená niečo iné. Jedno je však isté. Ak ho chceš v živote dosiahnuť, je potrebné, aby si niektoré veci prestala robiť. Nebráň tomu, aby si bola šťastná.

Vďaka tomu sa budeš cítiť lepšie, na svet sa budeš pozerať inak a celkovo budeš mať pocit, že konečne žiješ naplno. Bez toho, aby si sa strachovala, čo si o tom bude myslieť niekto iný.

Možno budeš musieť opustiť svoju komfortnú zónu, no ak chceš niečo dosiahnuť – byť skutočne šťastná, je to potrebné. Pokús sa tieto veci odstrániť zo svojho života a priprav sa na krajší život plný úsmevu a dobrej nálady.

Žena pozerá do objektívu
zdroj: Pexels/Ali Pazani

Ako byť šťastná?

1. Prestaň myslieť neustále negatívne a vo všetkom hľadať len to najhoršie. Ak myslíš na zlé veci, pritiahneš si ich do života.

2. Nechodievaj do práce len kvôli peniazom. Mala by si si nájsť prácu, ktorá ťa bude baviť a napĺňať.

3. Nehľadaj neustále výhovorky, ako sa niečo nedá urobiť.

4. Neporovnávaj sa s ostatnými.

5. Netráv toľko času na sociálnych sieťach, kde si obklopená falošnou dokonalosťou. Realita býva niekedy úplne iná. Keď obmedzíš sociálne siete, prinesie ti to 5 benefitov, o ktorých si môžeš prečítať TU.

6. Neboj sa riskovať a skúšať aj nové veci, ktoré si predtým nerobila. Len tak sa môžeš posúvať dopredu.

7. Netráv čas s toxickými ľuďmi, ktorí tvoj život žiadnym spôsobom neobohacujú. Radšej ich od seba odstrihni. Ak nevieš odhadnúť, či máš po svojom boku takýchto negatívnych priateľov, postačí ti 5 znakov, ktoré ti otvoria oči. Dočítaš sa o nich po kliknutí na tento článok.

8. Nesnaž sa byť vždy dokonalá. Je úplne v poriadku, ak niečo niekedy nevyjde podľa plánov. Nebuď na seba príliš kritická.

9. Neohováraj iných ľudí a nezáviď im, ak sa im niečo podarí. Mala by si sa naučiť dopriať im a tešiť sa spolu s nimi.

10. Nepodceňuj kvalitu spánku. Naozaj by si si mala dopriať každú noc aspoň 7-8 hodín kvalitného oddychu.

11. Ak ti niekto zloží kompliment, nepresviedčaj ho o opaku a nevyhováraj sa. Pekne poďakuj a pochvalu prijmi.

12. Nezanevri na vzdelávanie po skončení školy. Celý život by sme sa mali učiť nové veci.

13. Nevzdávaj sa, ak sa ti niečo nepodarí urobiť na prvý raz. Nikto učený z neba nespadol. Druhýkrát sa ti to možno podarí lepšie.

14. Neodmietaj pomoc od iných ľudí. Aj keď chceš byť úplne sebestačná, nie je nič zlé na tom, ak využiješ ponúknutú pomocnú ruku.

15. Neopakuj dookola tie isté chyby. Pouč sa z nich a nabudúce sa im vyvaruj. 

Žena v hojdacej sieti si užíva leto
zdroj: Unsplash/Jordan Bauer

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife