instagram/amyseder

Niekedy k tebe príde nával sebaľútosti. Vravíš si, nie, dnes sa nebudem ľutovať. Ale potom sa pozrieš do zrkadla a to, čo v ňom vidíš, sa ti nepáči. Mohla by si mať symetrickejšie obočie a výraznejšie lícne kosti. Avšak nemáš. Musíš sa zmieriť s realitou. Prijať svoje ja a mať sa rada so všetkými svojimi chybami. Ešte stále si pamätáš na poznámku svojho spolužiaka zo základnej školy: ,,Nemáš ty nejaké tučné stehná?

Niekomu to vyznie ako nevinná poznámka puberťáka, ale tebe spôsobila nečakanú traumu. Vždy, keď si sa od tej chvíle pozrela na svoje stehná, nebola si s nimi spokojná. Nosila si sukne áčkového strihu a nikdy si si nevzala úzke džínsy. To všetko len pre jednu ,,nevinnú“ vetu. Možno si dostatočne neuvedomujeme, ako môžu slová ublížiť. Mnohé z nás si prešli bulímiou, anorexiou a mnohými ďalšími trápeniami len preto, že im niekto povedal niečo, čo v ich hlave rozpútalo peklo.

My, ženy nikdy nebudeme so svojím telom dostatočne spokojné. Avšak, nemusíme byť dokonalé na to, aby sme boli šťastné. Musíme sa najprv naučiť mať radi samých seba a potom môžeme milovať aj niekoho iného. Nezabúdaj, že nie všetko je len o vonkajšej kráse. Partner sa do teba nezamiluje len pre tvoj výzor, ale aj pre to, aká si vo svojom vnútri.

Zamiluje sa do teba pre tvoju charizmu, úprimnosť, tolerantnosť, dobrosrdečnosť a ďalšie vlastnosti, ktoré ty sama nevidíš. Tak veľmi si sa zamerala na svoj výzor, že si zabudla na to dôležitejšie. Nikto na tomto svete nie je dokonalý. Prestaň kritizovať samú seba a zameraj sa na to dobré, čo v tebe je. Ukáž svojmu okoliu, že nie si ženou s nálepkou. Si sama sebou, šťastná, spokojná, vyrovnaná. A ak ťa občas prepadnú negatívne myšlienky, spomeň si na to, že každý deň je novým začiatkom. Tak na všetko zlé zabudni a začni odznova.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife