Každá z nás túži po niekom, kto nás bude milovať nadovšetko. Aj cez naše problémy, nie veľmi peknú minulosť a aj cez to, že si stále nie sme isté samy sebou.

Stále čakáme a čakáme. Na niekoho, na niečo.

Ja som nebola iná. Doteraz som čakala, kedy konečne do môjho života vstúpi niekto, kto zničí moju osamelosť a zaplní moju prázdnotu. Bola som na zoznamkách, dopisovala si s mužmi, dúfala, že raz spoznám niekoho úžasného.

Čakala som na niekoho, kto ma urobí skutočne šťastnou a naplní tak môj život, ktorý síce má zmysel, no nemá druhú polovičku.

zdroj: pexels.com

Vraví sa, že každý z nás má na svete spriaznenú dušu. Niekto ju nájde hneď a v tom prípade sa nevyhnem malému záblesku závisti, hoci sa snažím nikomu nezávidieť a makať na svojich snoch. No a niekto ho hľadá veľmi dlho.

A nenachádza.

Možnože aj viem prečo. Problém je práve v tých slovíčkach „hľadá“ a „čaká“. V živote platí taký zákon schválnosti: keď niečo hľadáš, tak to nemôžeš nájsť. Ale akonáhle prestaneš hľadať, tak sa ti tá vec (ten človek) zjaví pred nosom. A myslím si, že toto platí i v tomto prípade.

Ak stráviš celý život čakaním na niekoho/niečo, tak nikdy nebudeš naplno žiť. Ak chceš život vychutnávať plnými dúškami, tak prestaň čakať.

Keď prestaneš čakať, okúsiš chuť života. Tú skutočnú chuť života. Keď prestaneš čakať a hľadať, tak sa môže stať, že život ti do cesty pripletie niekoho úžasné, alebo niečo úžasné.

zdroj: unsplash.com

A navyše si uvedom, že nik iný nemá v rukách tvoje šťastie. Len ty sama. Nečakaj na niekoho, kto ťa urobí šťastnou. Rob všetko preto, aby si bola šťastná.

Plň si svoje sny, venuj sa tomu, čo ťa baví.

Nečakaj.

Nehľadaj.

Buď šťastná. A to čo chceš si ťa raz nájde.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.