Možno ti chýba niekto, komu sa môžeš zdôveriť aj s takými vecami, ktoré by si normálne nikomu neprezradila. Niekoho, komu sa môžeš vyplakať na ramene, keď ti bude najhoršie. Čakáš na človeka, ktorý ti vyčarí úsmev na tvári tým, že ti prinesie kvety alebo pripraví raňajky do postele.

Samozrejme, určite by každá z nás chcela človeka, s ktorým by sme mohli prežívať všetky tie bláznivé veci, s ktorým by sme sa nenudili, aj keby sme neprehovorili ani jedno slovo. Človeka, ktorý by nás podržal v tých najťažších životných situáciách, a ktorý by sa s nami smial na plné hrdlo v tých najlepších. Niekoho, v kom by sme videli samé seba, kto by nás dopĺňal, s kým by sme sa konečne necítili také prázdne.

Keď takého človeka nájdeme, je to naozajstné požehnanie. Zdá sa nám, že náš život dáva konečne zmysel, že nie je len čierno-biely, ale žiari farbami. Cítime stabilitu, pokoj a už sa viac neobávame vecí, ktorých sme sa obávali kedysi. Ak takéhoto človeka máš, verím, že si určite šťastná. Užívaj si každý jeden moment s ním a buď vďačná. A ak takýto človek ešte do tvojho života neprišiel … buď vďačná tiež!

Buď vďačná za to, že môžeš rásť sama. Že vieš, aké to je, nebyť s niekým. Aký je to pocit, vedieť nájsť svoje šťastie aj v iných veciach, než v partnerovi. Aký je to pocit rozvíjať sa, rásť a budovať svoje najlepšie ja. Prestaň sa neustále naháňať za niekým len preto, aby si uhasila tú prázdnotu, ktorú v sebe nosíš. Lebo, ver alebo nie, nepotrebuješ nikoho na to, aby ťa dopĺňal, aj keď sa nám to veľa krát môže zdať. Ty sama si jeden celok, ktorý nepotrebuje, aby mu niekto priniesol do života stabilitu a pokoj. Ten si vieš zadovážiť aj ty sama.

Len ty sama vieš svoj život spraviť šťastným. Užívaj si každý jeden moment v živote, buď vďačná za všetky tie úžasné veci, ktoré už máš, vzdelávaj sa, nauč sa milovať samú seba a byť so sebou spokojná. A vtedy, keď už nebudeš mať pocit, že potrebuješ doplniť, vtedy, keď budeš šťastná a vyrovnaná, keď naozaj nebudeš nikoho potrebovať, vtedy príde niekto, kto dá tvojmu životu úplne iné rozmery. S ktorým prežiješ všetky tie veci, o ktorých teraz len snívaš.

Vtedy si uvedomíš, že to obdobie samoty stálo za to. No nezabúdaj, že ty si bola šťastná už pred tým, než si ho spoznala.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.