Dnes už nie je ničím výnimočným, že sa zoznamujeme na internete a svojich budúcich partnerov hľadáme na online zoznamkách. Našla si niekoho, kto vyzerá viac než sľubne, chvíľu ste si aj písali, pričom ty si už v duchu plánovala vašu svadbu, no on sa zrazu odmlčal a prestal odpisovať?

Je viac než možné, že si ho nejakým spôsobom odstrašila. Bola si na neho príliš hŕ alebo si napísala niečo, čo jednoducho nezvládol? Online svet prináša aj takéto nástrahy, preto by si si mala dávať pozor na spôsob svojho komunikovania.

Pripravili sme pre teba zoznam najčastejších chýb, ktorých sa počas písania s chlapmi dopúšťame.

1. Neustále ho bombarduješ správami. Ráno, na obed, večer. Nie každý má svoj mobil v rukách nonstop.

2. Ak neodpíše raz, pošleš mu aj ďalšiu správu, a potom tretiu, štvrtú…nebuď hneď od začiatku stíhačka, inak veľmi rýchlo zuteká.

3. Chceš vedieť všetko, kde bol, s kým bol, čo celý deň robil, ako sa má. On nie je tvoja najlepšia kamoška, preto ti hneď zo začiatku asi nebude hovoriť všetko.

4. Píšeš s gramatickými chybami. Niekedy sa stane, že si nie si istá, aké i/y sa píše v slove, no niektorým ľuďom na tom môže dosť záležať.

5. Používaš prehnane veľa smajlíkov, nálepiek, gifiek a označuješ ho vo všetkých príspevkoch, kde sa len dá.

zdroj: Photo by Retha Ferguson from Pexels

6. Píšeš mu príliš veľa komplimentov. Niektorí chlapi to síce počúvajú možno radi, ale nájdu sa aj takí, ktorým to veľmi nelichotí a boja sa, že ideš na nich príliš zhurta.

7. Aj keď nemá záujem, stále sa snažíš udržať konverzáciu a píšeš mu ako prvá. A aj keď ti odpisuje jednoslovné odpovede, nijak ťa to nezastaví.

8. Na druhej strane sa zase ty hráš na nedobytnú a používaš jednoslovné a chladné odpovede. Muži síce radi dobýjajú, ale možno má z teba pocit, že nemáš záujem.

9. Veľmi ho tlačíš do stretnutia. Písanie sa ti už zunovalo a chcela by si ho konečne vidieť naživo a porozprávať sa s ním zoči-voči? Choď na neho pomaly, nemusíte sa stretnúť hneď na druhý deň.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.