Čas teplej a farebnej jesene sa nám pomaly končí. Začína byť sychravo, vietor je stále chladnejší a dni kratšie. Určite by si si aj ty najradšej zbalila kufre a odletela niekam do tepla. Len si predstav, že by si tieto dni vymenila za oddych na zlatom piesku s drinkom v ruke a pozerala sa na morské vlny. 

Nie len kvôli počasiu, ale možno aj ťažkému roku, ktorý má mnoho z nás za sebou, by sme si zaslúžili presne tento typ relaxu. Žiaľ, nie vždy je to možné a tak nám neostáva nič iné, ako si zatiaľ takúto možnosť iba predstavovať. A práve v takejto chvíli môžeme byť aspoň vďaka videám či fotografiám mysľou bližšie k tomu, po čom túžime.

Ak máš pocit, že si zaslúžiš odísť niekam do exotiky, môžeš si to najprv aspoň vychutnať vo vybraných videách z našich obľúbených 7 destinácií, ktoré sú na cestovateľskom liste mnohých z nás. Nie len, že ti tie zábery vyrazia dych, ale vďaka tomu, že ide o niekoľkohodinové zábery s meditačnou hudbou, dopraješ si trocha psychického relaxu.

Či sa už na to vydržíš pozerať bez toho, aby si chytila depku alebo ich zvolíš ako pozadie k inej činnosti, je už len na tebe. Každopádne, oddychový efekt pri ich sledovaní je zaručený!

Maledivy

Keď sa povie raj na zemi, stavíme sa, že 9 z 10 ľudí by si predstavilo to, ako sa díva na priezračnú vodu Indického oceánu z niektorého ostrova Maldivskej republiky. Biele pláže, šíre more, súkromie a teplo po celý rok. Už len pohľad na fotografie niektorého zo stoviek ostrovov, ktoré sa tu nachádzajú, vyzerá ako klišé.

Bali

Indonézsky ostrov Bali ponúka trocha iné výhľady ako Maledivy, no ani toto miesto slovom raj neurazíš. Okrem krásnych pláží ťa tu však čaká aj bohatšia fauna a flóra, typické ryžové polia, vodopády a miestna kultúra v podobe posvätných chrámov.

Bahamy

Karibské more obklopuje nádherné Bahamy, ktoré môžu byť synonymom slova dovolenka. Tvorí ich viac ako 700 ostrovov, na ktorých nájdeš božský pokoj, priezračnú vodu, teplý piesok, ale aj zaujímavosti ako podvodné jaskyne, ružové pláže či dokonca rovnako ružové plameniaky, ktoré sú ich symbolom.

Thajsko

Presuňme sa do Ázie, konkrétne do Thajska, kde môžeš objavovať z každého rožku trošku. Exotické lesy, dlhé piesočnaté pláže, budhistické chrámy a najmä výborná miestna kuchyňa, o ktorej sa ti bude naozaj aj snívať. Je to ideálne miesto, ak chceš spojiť oddych s dobrodružstvom.

Dominikánska republika

Poďme späť do Karibiku. Východne od známeho ostrova Haiti sa nachádza Dominikánska republika, ktorej dominuje jej pestrá panenská príroda. Najkrajšie pláže sveta, koralové útesy, veselá kultúra, rum, preslávené golfové rezorty či merengue. To je len kúsok toho, čo sa tu dá zažiť.

Havajské ostrovy

Vedela si, že najväčšia sopka na svete sa nachádza na Havajských ostrovoch? Nemusí ťa to ale desiť, aj tak je to ideálne miesto na relax a dokonalú dovolenku, o ktorej snívajú mnohí. Kvetinové náhrdelníky, čerstvé ananásy, Waikiki pláž, káva, kakao, dažďové pralesy, … zaujímavostí je tu viac než dosť. Takže, aloha! 

Zanzibar

Nezabudnime ani na jednu africkú perlu, Zanibar. Vedela si, že oficiálny názov tohto ostrova je Unguja? Čo však asi ale tušíš je, že tu nájdeš rajské pláže, tyrkysovú vodu, zvieratá, aké inde nie, ale i autentické dedinky, kde ťa privítajú miestni obyvatelia. Nevyskúšať si tu potápanie by bol hriech.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.