Môžeš to prekonať aj viackrát, no aj tak ťa to stále bude trápiť. Rozchod a zlomené srdce nie je nič príjemné a niektoré z nás sa s tým dokážu vyrovnať len ťažko. Ešte že existujú najlepšie kamarátky, ktoré nám dokážu pomôcť prekonať to.

Ak tvoja kamoška práve prechádza ťažkým rozchodom a najradšej by sa zavrela do izby a nevychádzala odtiaľ, musíš jej pomôcť. Rozhodne ju v takomto stave nesmieš nechávať osamote, ale musíš ju rozptýliť, aby prestala za ním smútiť. Uvidíš, že vďaka tvojej pomoci sa zo zlomeného srdca vylieči oveľa rýchlejšie.

Nechaj ju vyrozprávať sa a vyplakať

V prvom rade ju nechaj poriadne sa vyplakať na tvojom ramene. Plač totiž dokáže uľaviť jej duši. Taktiež nech sa ti poriadne vyrozpráva, nech ti prezradí, čo sa vlastne stalo a prečo sa rozišli. Keď to všetko zo seba dostane von, bude jej oveľa lepšie, než by to dusila v sebe.

Nedovoľ jej sledovať ho

Ak sa nerozišli v dobrom, zabráň jej, aby ho aj naďalej sledovala na sociálnych sieťach. Zbytočne by si jatrila svoje rany, keď by videla, že on si napriek všetkému užíva život aj naďalej, stretáva sa s novými babami a na ňu až priveľmi rýchlo zabudol.

Urobte si babský večer

Babský večer je to, čo naozaj teraz potrebujete. Pyžamová párty, šminky, lakovanie nechtov, romantický film a nejaké občerstvenie. Urobte si čas len pre vás dve, zabudnite na všetkých chalanov a užívajte si.

Vychutnajte si dobré jedlo

Vezmi ju do reštaurácie alebo si niečo dobré uvarte spolu doma. Dobré jedlo je liekom na všetky rany a aspoň na chvíľu zabudne, že ju niečo trápi. Nezabudnite na nejaké dobré vínko, ktoré je k lahodnej večeri ako stvorené.

Nájdite si novú spoločnú záľubu

Veľa báb sa po rozchode začne opíjať a vymetať jednu diskotéku za druhou. Taká párty na odreagovanie nie je vôbec zlým nápadom, no nech to nerobí každý večer. Radšej si nájdite novú spoločnú záľubu, ktorá kamošku zamestná natoľko, aby nemusela rozmýšľať nad tým, že je teraz sama.

Zober ju na výlet

Vyrazte si niekam na výlet. Nezáleží na tom, či si vyberiete nejaké miesto na Slovensku, alebo využijete lacné letenky a užijete si niekoľko dní v zahraničí. Vďaka cestovaniu prídete obe na nové myšlienky. Veľa sa smejte, prechádzajte sa, navštevujte zaujímavé miesta, spoznávajte nových ľudí a ochutnávajte dobré jedlo.

Nakopni ju

Povedz jej, aká je úžasná a vôbec nešetri komplimentmi. Teraz potrebuje počuť, aká je výnimočná a že ten pako bude ešte ľutovať, keď ju nechal. No za rohom možno na ňu čaká nový a oveľa lepší muž, vďaka ktorému sa bude cítiť výnimočne.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.