Počas stredy prebiehali výsluchy obvinených v drogovej kauze na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. Po skončení sa po prvýkrát postavili pred novinárov aj obhajcovia Zuzany a Reného Strauszovcov. Rozhovory s nimi zverejnili na sociálnych sieťach Startitup a Nový Čas. TV Markíza prišla s informáciou, že polícia má v rukách odposluchy. 

Do Pezinka ich priviedli z dôvodu, aby ich sudca vypočul a prijal, resp. zamietol návrh prokurátora na vzatie obvinených do väzby. V prípade dokázania viny im hrozí 15 až 20 rokov, no môže ísť taktiež o doživotie.

„Áno, klientka sa vyjadrila, spáchanie skutku popiera, chápe to ako jeden veľký omyl a je, samozrejme, nahnevaná, že sa to deje. Vypovedá na ňu jeden z obvinených, ktorý má túto verziu sprostredkovanú z počutia. Osoba, ktorá mu túto informáciu poskytla, to nepotvrdila,“ prezradil obhajca Zuzany Plačkovej.

Obhajca Reného bol trochu stručnejší, no tiež potvrdil, že proti nemu vypovedá len jedna osoba. „Jeho obvinenie je postavené výlučne na všeobecných tvrdeniach bez konkrétneho dôkazu a môj klient verí, že ďalším dokazovaním sa jeho nevina preukáže,“ povedal Reného obhajca.

Pre Nový Čas sa vyjadril aj obhajca Reného

Podľa Televízie Markíza sa u manželov nenašli žiadne drogy, ale boli zaistené viaceré mobilné telefóny, notebook a občiansky preukaz na meno Mário Herák.  Polícia má v rukách aj odposluchy, ktoré vraj obsahujú informácie o tom, aby sa členovia skupiny medzi sebou dohadovali a koordinovali.

Podľa nich tiež zistili, kto by mal do skupiny patriť a o čom sa dané osoby medzi sebou rozprávali. Keďže sú odposluchy v utajenom režime, zatiaľ nie je jasné, či sa na nich nachádzajú aj rozhovory manželov.

Už v priebehu dnešného dňa by sme sa mali dozvedieť, ako súd rozhodne a či Zuzana s Reném poputujú do väzby alebo budú zatiaľ stíhaní na slobode. Zatiaľ si môžeš prečítať, ako sa k tejto kauze vyjadrila Jasmina Alagič, ktorá mala s kráľovnou Instagramu spoločný biznis v podobe predaja kolagénu.

Zdroj: Instagram/startitup_sk & Facebook/Nový Čas & tvnoviny.sk

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.