Photo by Nathan McBride on Unsplash

Žiarlivosť je jednou z najčastejších príčin rozchodu. Zabíja vzťah pomaly a bolestivo. Pretože bez dôvery neexistuje skutočná láska. Aj keď je prirodzená žiarlivosť normálna, má svoje hranice. Ako sa jej zbaviť a vrátiť do vzťahu stratenú dôveru?

Keď sú vo vašom vzťahu často žiarlivostné scény, nakoniec ti ostanú iba oči pre plač. S nedôverou, obviňovaním a následnými hádkami sa nedá dlho vydržať. A nikto to nechce dookola počúvať. Aby si skrotila svoje podozrievavé sklony a dala svojmu partnerovi dýchať, najprv by si si mala úprimne odpovedať na otázku: Čo je skutočnou príčinou mojej žiarlivosti?

Je jasné, že ak niekoho milujeme, je to pre nás ten najkrajší a najlepší človek. Ak sa v jeho okolí pohybujú iné ženy, prirodzene máme strach o to, či nám ho niektorá nepreberie. To je úplne normálna situácia. Hranice prekračuje vtedy, ak mu robíš neustále výsluch o tom, s kým sa stretáva, a či sa mu náhodou nepáči tá kolegyňa. Ak začínaš hádku aj vtedy, ak tvoje podozrenie nie je ničím podložené, je čas zamyslieť sa nad tým, že chyba je v tebe.

Čo je dôvodom tvojej žiarlivosti? Ublížil ti neverou tvoj ex? Alebo ti už raz bol neverný tvoj aktuálny partner, ktorému si dala druhú šancu? Máš pocit, že je sukničkár, ktorému nemôžeš na 100 % veriť? Alebo sa len bojíš, že ho môžeš stratiť? Máš pocit, že mu iná dá viac ako ty? Na všetky tieto otázky si musíš úprimne odpovedať, aby si prišla na koreň veci. Iba v tom prípade sa môžeš pohnúť ďalej a prekonať žiarlivosť, kvôli ktorej by si o neho mohla prísť rovnako.

Musíš sa pomaly učiť prestať ho toľko kontrolovať a dať mu voľnosť, ktorú každý chlap potrebuje. Takú tú normálnu, akú má mať každý normálny dospelý človek bez ohľadu na to, či je alebo nie je vo vzťahu. Problém je v tom, že sa musíš kontrolovať ty sama, aby si túto situáciu vyriešila. Pocit nedôvery je v tebe, a iba ak prídeš na jej koreň a si odhodlaná bojovať s tým, aby si o neho neprišla, môžeš sa cez to preniesť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating