Unsplash/Justin Aikin

So Silvestrom sa alkohol spája viac-menej automaticky. O polnoci otvárame šampanské a pripíjame si na Nový rok. Niekedy to však s tými pohárikmi trochu preženieme a na druhý deň nám je zle.

Ak si sa zobudila s opicou, máme pre teba pár tipov, ako sa jej rýchlo a efektívne zbavíš, aby si sa mohla opäť postaviť na nohy. 

V žiadnom prípade si nedaj jeden „na vyrovnanie“. Ide iba o mýtus, že sa ti tak uľaví. Avšak, ďalší alkohol spôsobí v tvojom organizme akurát to, že sa z toho budeš dostávať ešte dlhšie. Síce by ti na pár minút bolo možno naozaj lepšie, no časom by sa príznaky opice dostavili opäť.

Základom je piť veľa tekutín. Ak si dáš kávu, aby si bola trochu čulejšia, nezabudni si dať vody ešte viac, pretože kofeín má tendenciu dehydrovať organizmus. Môžeš vsadiť na klasiku v podobe „vyprošťováka“, ktorý dodá tvojmu telu potrebné minerály.

Ak nemusíš, ani nevstávaj z postele, ale radšej zatiahni poriadne závesy. Tma ťa z týchto alkoholických stavov dokáže dostať rýchlejšie. Trošku si pospi a uvidíš, že ti bude lepšie. Na bolesti hlavy ti často nepomôže nič iné, ako tabletka obsahujúca ibuprofen.

Ak musíš predsa len normálne fungovať, dopraj si chladnejšiu sprchu, ktorá ťa trochu preberie a naštartuje. Aj keď je tvoj žalúdok ako na vode, dopraj si silný vývar, ktorý je liekom azda na všetko. Okrem toho si môžeš dať potraviny obsahujúce draslík, napríklad banány alebo špenát, ktoré ti pomôžu.

Choď von na vzduch, ktorý ťa trochu prefúka. Mnohým ľuďom dokonca pomáha na opicu aj cvičenie. Nemusíš hneď utekať do fitka, ale daj si krátku rozcvičku alebo aspoň pár cvikov z jogy.

A najlepším tipom na predídenie opice je prevencia – nikdy by si nemala piť na prázdny žalúdok. Zapamätaj si tiež, že čím tmavší druh alkoholu piješ, tým bude opica horšia (to platí aj o brzde). Taktiež pozor na bublinky, ktoré ti na druhý deň spôsobia hlavy bôľ.

Veríme, že ti naše tipy pomôžu a ty sa z opice dostaneš čo najskôr. Voda a spánok sú v tomto smere najlepšími pomocníkmi.

Viac z kategórieLife